به گزارش سایت خبری راسان خبربه نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد ایلام؛  مدیر کل استاندارد استان ایلام گفت: با توجه به فرارسیدن ماه رمضان بازرسان و کارشناسان این اداره کل در قالب اجرای طرح کنترل هماهنگ بازار به مراکز عرضه و توزیع و قنادی های سطح استان مراجعه و اقدام به بازرسی و […]

به گزارش سایت خبری راسان خبربه نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد ایلام؛  مدیر کل استاندارد استان ایلام گفت: با توجه به فرارسیدن ماه رمضان بازرسان و کارشناسان این اداره کل در قالب اجرای طرح کنترل هماهنگ بازار به مراکز عرضه و توزیع و قنادی های سطح استان مراجعه و اقدام به بازرسی و نمونه برداری از جعبه های مقوایی بهداشتی شیرینی و  زولبیا  بامیه نمودند.

همتی گفت: جعبه های مقوایی بهداشتی مورد مصرف در بسته بندی شیرینی  مشمول استاندارد اجباری می باشد و بر اساس ماده 9 قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران تمرکز، توزیع و فروش کالاهای مشمول استاندارد اجباری بدون علامت استاندارد ممنوع می باشد.

وی اعلام کرد: به همشهریان محترم توصیه می شود هنگام خرید شیرینی و یا زولبیا بامیه به نشان استاندارد جعبه آنها توجه نمایند.

وی در پایان ضمن اخطار به مراکز عرضه جعبه های مقوایی شیرینی و قنادی ها سطح  استان به منظور حفظ سلامتی مردم در صورت مشاهده این جعبه ها بدون نشان استاندارد برخورد قانونی خواهد شد.