به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ استاندار ایلام روز یک شنبه در دیدار با رییس جمعیت هلال احمر  اظهار داشت: با توجه به زیرساخت های نامناسب جاده ای  احداث پایگاه امداد و نجات در نقاط پرتردد  و حادثه خیز استان ایلام امری لازم و ضروری است. وی افزود: شرایط خاص استان سبب شده این استان  […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ استاندار ایلام روز یک شنبه در دیدار با رییس جمعیت هلال احمر  اظهار داشت: با توجه به زیرساخت های نامناسب جاده ای  احداث پایگاه امداد و نجات در نقاط پرتردد  و حادثه خیز استان ایلام امری لازم و ضروری است.
وی افزود: شرایط خاص استان سبب شده این استان  با استان های زاگرس  نشین متفاوت  باشد که مهمترین مزیت آن هم مرز بودن با کشور عراق و وچود پتانسیل های نفت گاز و پتروشیمی در استان است.
استاندار ایلام افزود: برای توسعه راه های استان اعتبارات استانی کافی نیست  بنابراین  باید از اعتبارات ملی برای این امر مهم استفاده کرد.
وی خاطرنشان کرد: کنگره ی بزرگ اربعین و اهتمام دولت به فراهم آوردن زیرساختهای مورد نیاز برای تردد راحت زائرین  بهترین فرصت برای توسعه ی راه های استان است.
 
سلیمانی دشتکی افزود: استان ایلام در بحث بلایای طبیعی در امان نیست و زیر ساخت های نامناسب جاده ی نیز سبب شده تصادفات زیادی در استان رخ دهد.
استاندار ایلام با بیان اینکه اعتبارات بحران استان کافی نیست گفت: ما همواره تلاش می کنیم از ردیف سایر بودجه ها در کنار ستاد بحران استان باشیم که بتوانیم  در این راستا مشکلات این حوزه را رفع کنیم.
رییس جمعیت  هلال احمر نیز در این دیدار افزود: با توجه به بودجه سال ۹۸  امیدواریم سال آینده هم جدی تر در جهت رفع نیازهای واقعی در مناطق مختلف از جمله استان ایلام گام برداریم
وی  افزود: بیشترین صدمات در جنگ هشت سال دفاع مقدس به این استان وارد شد ه است و ما باید برای رفع مشکلات این دوران توجه بیشتری به ایلام داشته باشیم.
علی اصغر پیوندی  ادامه داد:  جمعیت هلال احمر همواره  به استان ایلام نگاه خاص دارد  که ماحصل آن ساخت اشیانه بالگرد هوایی و راه اندازی مرکز توانبخشی، افتتاح ساختمان مرکز پشتیبانی عملیات امداد و نجات،کلنگ ساخت دو انبار امدادی و غیره است.
 وی  در ادامه از وجود 3 کانکس امداد و نجات جاده ی در این استان خبر داد و تاکید کرد:  بسیاری از پایگاه های امداد و نجات جاده ای به صورت کانکس در جاده ها و نقاط پرخطر و پرتردد مستقر شده اند که در  این استان با تزریق بودجه این تعداد کانکس  در سال اینده به ساختمان های ثابت تبدیل خواهند شد.
وی بیان داشت:  هم اینک حدود 600 پایگاه امداد و نجات جاده ای در محورهای ارتباطی کشور وجود دارد در حالیکه در مجموع به یک هزار و 200 پایگاه امداد و نجات نیاز است.
پیوندی همچنین به روند تکمیل آشیانه بالگرد امدادی این جمعیت در استان ایلام اشاره کرد و افزود: ساخت این مجموعه در مراحل پایانی قرار دارد و پیش بینی می شود در صورت تکمیل اوایل سال آینده افتتاح و بالگرد این جمعیت در این آشیانه مستقر شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام نیز در این دیدار گفت:هم‌اکنون 11 پایگاه ثابت جاده‌ای در استان وجود دارد و 3 مورد  این پایگاه ها  به صورت کانکس در جاده ها و نقاط پرخطر و پرتردد مستقر شده اند .
 

وی افزود: تکمیل  آشیانه بالگرد امداد و نجات جمعیت هلال احمر با پیشرفت 95 درصدی در حال انجام است.حسین عارفی افزود: اتمام این مجموعه 50 میلیارد ریال هزینه خواهد داشت.

 علی ‌اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی امروز یکشنبه  به منظور بازدید از آشیانه بالگرد هوایی هلال احمر، مرکز جامع توانبخشی، افتتاح ساختمان اداری معاونت امداد و نجات و کلنگ زنی انبارهای امدادی به استان ایلام سفر کرده است.