ایلام، راسان خبر_ استاندار ایلام در دیدار با مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور، خواستار استقرار ایستگاه سیار انتقال خون در مهران در ایام منتهی به اربعین شد.

Untitled-1
به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، دکتر علی پورفتح الله روز سه شنبه در دیدار با استاندار ایلام اظهار کرد: چرخه خون ضمن فراهم کردن خودکفایی بیش از پیش کشور، بسترهای لازم برای رقابت با دیگر کشورها را نیز ایجاد می کند.
وی افزود: در سال های اخیر با توجه به موضوع اربعین طرح فرهنگی نذر خون در کشور شکل گرفته و علاوه بر ایران و عراق با استقبال مسلمانان کشورهای مختلفی چون انگلستان هم مواجه شده و هر سال بر تعداد شرکت کنندگان در این طرح افزوده می شود.
پورفتح الله خواستار ایجاد یک مرکز برای خونگیری، تولید فرآورده های خونی و نگهداری از آنها در مرز مهران برای ایام محرم و اربعین حسینی شد و تاکید کرد: به علت حجم زیاد تردد در این مرز در این مناسبت ها، ایجاد یک مرکز سیار انتقال خون مجهز به سردخانه در مهران ضروری است.
وی تکمیل زیرساخت های انتقال خون استان ایلام، توسعه ساختمان ها و تجهیزات مرتبط و مورد نیاز این پایگاه و نیز تعمیر ساختمان موجود با حمایت و همکاری استانداری و مسئولان استان را از نیازهای پایگاه انتقال خون این استان اعلام کرد.
استاندار ایلام نیز در این دیدار از آمادگی استانداری ایلام برای حمایت و همکاری با سازمان انتقال خون کشور خبر داد و گفت: مهران در طول سال محل تردد زائران زیادی است ولی در روزهای منتهی به اربعین نیاز به ایجاد ایستگاه های سیار انتقال خون در مکانی مناسب و دارای توقفگاه خودرو در این مرز ضروری است.
محمدرضا مراورید افزود: باید از امکانات سپاه در این زمینه استفاده کنیم البته از ۲ سال پیش در حال رایزنی و تلاش برای ایجاد امکانات حوزه سلامت از جمله تجهیزات و امکانات مرتبط با انتقال خون در شهرستان مهران در قالب پدافند غیر عامل هستیم.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران روز سه شنبه همزمان با نخستین روز از هفته دولت به استان ایلام سفر کرد.