ایلام، راسان خبر_ مراسم معنوی مهمانی لاله ها همزمان با سراسر کشور با حضور استاندار ایلام ، دبیر شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار وشهادت و مدیرکل بنیاد استان در گلزار شهدای صالح آباد ایلام ایلام برگزار گردید.

n00180611-b

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ محمدرضا مروارید عصر پنجشنبه در مراسم معنوی مهمانی لاله ها در دومین روز از هفته دفاع مقدس اظهار داشت :ایران اسلامی به برکت دفاع مقدس پس از پیروزی انقلاب و به ویژه در مقطع کنونی به عنوان کشوری تاثیرگذار و راهبردی در سطح بین الملل مطرح است و از معدود کشورهای دارای ثبات و امنیت پایدار است.
وی افزود: بعد از جنگ نیز ایران اسلامی در سایه نیروهای مقتدر مسلح، وحدت و انسجام مردم و رهبری الهی گونه مقام معظم رهبری و حفاظت از نظام و آرمان های مقدس آن مورد غبطه کشورها و دولت های مختلف است.
استاندار ایلام ابراز امیدواری کرد با حفظ این رویه و روحیه از سرزمین مان در برابر هجمه ها و کینه های دشمنان دفاع کنیم و در راه تحقق اهداف و آرمان های شهدا و ایثارگران کوشا باشیم تا همچنان در تمام نقاط دنیا مقتدرانه حرف برای گفتن داشته باشیم.
مروارید با گله مندی از اینکه در مورد رشادت ها و حضور مستقیم استان ایلام در جنگ کم کاری شده، تاکید کرد: مردم این استان در جنگ با وجود کمبود آموزش تاکتیکی، امکانات و تجهیزیات جنگی، ایثارگری و رشادت های زیادی را از خود به منصه ظهور گذاشتند و حتی با وجود جنگ شدید، مردم استان خود را ترک نکردند و تا پایان جنگ در منطقه ماندگار بودند اما در آثار هنری و سینمایی این فداکاری ها کمترین نمود را دارد.

رستمیان: شهدا مایه افتخار و مباهات همه ما هستند
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام نیز در این آیین اظهار کرد: شهدا مایه افتخار و مباهات همه ما هستند و دفاع مقدس یادآور رشادت ها و پایمردی جوانان رشید این مرز و بوم است.
سلیمان رستمیان افزود: دفاع مقدس بیانگر افتخار و سربلندی مردم این سرزمین در مقابل هجوم دشمنان است و همچنان عاشقانه و صبورانه با تاسی از بیانات مقام عظمای ولایت در برابر دشمنان ایستاده اند.
وی یادآور شد: جوانان امروز نیز با الگوپذیری از رزمندگان دوران جنگ تحمیلی آماده هرگونه رشادت و جانفشانی برای سربلندی این سرزمین بوده و حتی بسیاری از این جوانان در مرزهای اسلامی در حال دفاع از حریم اسلام هستند.
مهمانی لاله ها در دومین روز از هفته دفاع مقدس که به نام روز تجلیل و تکریم شهیدان نامگذاری شده در مزار شهدای صالح آباد و با حضور جانشین دبیر شورای عالی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کشور، استاندار و معاونان وی، جمعی از مسولان استان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مردم شهیدپرور استان برگزار شد. در ابتدای این آیین پیام مقام معظم رهبری قرائت شد.
متن پیام بدین شرح است :
بسم الله الرّحمن الرّحیم
خداوند عزیز و رحیم را سپاس که در دوران ما، معنی و مضمون والای شهادت را، تجسّم بخشید و دلهای پاک و روشنی را مشتاق آن ساخت. این نورافکنهای فروزان، اکنون فضای زندگی را با معنویت خود روشن ساخته‌اند. چشمهای بینا و دلهای بیدار از آن بهره می‌برند و ذخیره‌ی معنوی که جان‌مایه‌ی حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی است، روز به روز افزایش می‌یابد و زندگی را روح و طراوت می‌بخشد. سلام خدا و اولیاء او بر این جانهای تابناک که هم زندگی و هم مرگشان مایه‌ی اعتلای جامعه اسلامی است، و همواره چنین باد ان‌شاء‌الله.
سیّدعلی خامنه‌ای