به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛  قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام ظهر امروز در آیین روز درخت‌کاری اظهار داشت:فرهنگ سازی در زمینه حفاظت از منابع طبیعی از رویکردهای مهم مد نظر منابع طبیعی و از ارکان مهم دستیابی به اهداف در این حوزه است. وی افزود؛  طبق مطالعات علمی ۶۰ سال طول می کشد […]

 به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛  قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام ظهر امروز در آیین روز درخت‌کاری اظهار داشت:فرهنگ سازی در زمینه حفاظت از منابع طبیعی از رویکردهای مهم مد نظر منابع طبیعی و از ارکان مهم دستیابی به اهداف در این حوزه است.
وی افزود؛  طبق مطالعات علمی ۶۰ سال طول می کشد تا ۱ میلیمتر خاک مرغوب تشکیل شود بنابراین در دامنه جنگل هایی که مردم تصرف می کنند، بجای شخم زدن، آبخیزداری شود ودرختان مثمر کاشت شود.
استاندار ایلام گفت: با آبخیزداری می توان آب، خاک، مرتع  و جنگل را نجات داد  زیرا انجام این فعالیت سبب  مرغوب تر شدن خاک خواهد شد .
وی گفت: تا کنون یک میلیون و۲۰۰ هزار هکتار  از اراضی ملی و طبیعی استان آبخیزداری  شده  که سال ۹۸ حدود ۳۰هزار هکتار  دیگر در دست اقدام است.
وی خاطر نشان کرد: اعتبارات ملی وعمرانی سالجاری درحفظ منابع طبیعی استان ۳۵ میلیارد تومان بوده که این رقم  سال ۹۸ به ۱۶۰ میلیارد تومان رسیده است.
وی بیان داشت: توجه به وسعت عرصه‌های منابع طبیعی در سطح استان در راستای توسعه، احیا و بهره‌برداری از منابع طبیعی باید با جدیت برنامه را عملیاتی کرد.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد : مسوولان برای اشنایی بیشتر مردم  به مباحث جنگل داری و مراقبت از منابع طبیعی کلاس های آموزشی در مناطق مختلف روستایی و عشایر  سطح استان تشکیل دهند.

15 الی 21 اسفند به عنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.