قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام عصر جمعه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور وزرای راه و شهرسازی  و بهداشت و درمان برگزار شد اظهار داشت:  با اخطار سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع سیل، شورای بحران استانداری تشکیل شد و با اطلاع‌رسانی به موقع  از وقوع بحران جدی در استان جلوگیری شد. […]

قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام عصر جمعه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور وزرای راه و شهرسازی  و بهداشت و درمان برگزار شد اظهار داشت:  با اخطار سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع سیل، شورای بحران استانداری تشکیل شد و با اطلاع‌رسانی به موقع  از وقوع بحران جدی در استان جلوگیری شد.

وی افزود: با توجه به اینکه ایلام ۸ سال درگیر جنگ بوده  این موضوع سبب عقب ماندگی توسعه استان شد که با نگاه ویژه  دولت می شود این کاستی ها تا حدودی  جبران شود.

 استاندار  ایلام گفت: پروژه های زیرساخت ها و عمرانی استان  که در سیل اخیر  دچار آسیب شده نیازمند بازنگری  است بنابراین با ترمیم اساسی  می شود استان را به سمت توسعه  پیش برد.

وی ادامه داد:  دیوار سازی رودخانه های در مسیر روستاهای استان سبب جلوگیری خسارت می شود که امیدواریم این موضوع مهم در دستور کار دولت قرار گرفته و به زودی اجرا شود.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: جبران خسارت های ناشی از سیل  به راه ها ، بهداشت،  برق ، آب و غیره نیازمند توجه ویژه دولت به استان است.

وی خاطرنشان کرد:  در اثر بارش های اخیر بیش از  ۱۴۰ میلیارد تومان به استان خسارت وارد شد که از این میزان ۵۰ میلیارد تومان بصورت تملک به ستاد بحران کشور پیشنهاد داد شده بود  تصویب شد.

استاندار ایلام  تصریح کرد:  همزمان با سفر رییس جمهور به استان در نیمه اردیبهشت سالجاری پروژه اتصال ایلام به شبکه های ریلی و آزاد راهی کلنگ زنی خواهد شد.

وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌های مهم مسئولان استان توسعه زیرساخت‌های جاده‌ای اعم از بزرگراه و آزادراه، ریلی و فرودگاهی است که بر همین اساس به‌طورجدی مسئله متصل شدن استان به پروژه راه‌آهن در سطح ملی پیگیری شده است.

بازدید از مناطق سیل زده استان بخصوص روستاهای بخش ماژین  دره شهر و سیروان مهمترین سفر دکتر نمکی و اسلامی  به استان ایلام است.