به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام  شامگاه سه شنبه در تیتر امشب شبکه خبر گفت: در راستای کمک رسانی به سیل زدگان  بخش ماژین دره شهر و چشم شیر سیروان و بالادست سد سیمره  بسته غذایی و نیازهای اساسی مردم  با ۶ فروند به این  مناطق امداد رسانی شد. وی افزود: […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام  شامگاه سه شنبه در تیتر امشب شبکه خبر گفت: در راستای کمک رسانی به سیل زدگان  بخش ماژین دره شهر و چشم شیر سیروان و بالادست سد سیمره  بسته غذایی و نیازهای اساسی مردم  با ۶ فروند به این  مناطق امداد رسانی شد.
وی افزود: در این راستا ۲۰ تن مواد غذایی،  پتو، موکت بین مردم  روستاهای بخش ماژین دره شهر و چشم شیر سیروان  توزیع شد.
استاندار ایلام اظهار داشت: با توجه به فروکش آب در روستاها  مشکلات عدیده ی از جمه قطعی آب، گاز و برق و عدم دسترسی به راه ها  همچنان در این روستاها وجود دارد.
وی بیان داشت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع سیل و با هشدار مدیرت بحران تعدادی از روستاهای در معرض سیل  در روستاای سطح استان تخلیه شدند که همان مکان ها نیز زیر اب رفتند که با پیشگیری  خوشبختانه تلفات انسانی در استان وجود نداشت.
وی تصریح کرد:  تعداد زیادی از  اسباب منازل سیل زدگان از جمله روستاهای آسیب دیده  ازبین رفته و نیاز مندبازسازی و  تعمیرات است.
سلیمانی دشتکی ادامه داد : مشکل قطعی آب  در ۱۲۰ روستای در معرض سیل به وجود آمد که  قسمت مهم آن  جبران و مابقی در حال رفع شدن است.
وی یادآور شد: قطعی  گاز مهمترین مشکل مردم روستاهای استان است که با توجه به تخریب خط گاز پلدختر باید در روزهای آینده با بازسازی منتظر برطرف شدن این مشکل در استان شد.
 استاندار ایلام خاطرنشان کرد:  با توجه به تخریب  پل ارتباطی  گاومیشان به  روستای بخش ماژین دره شهر،  کار شروع ۳۳ کیلومتر  جاده فرعی  از سمت  دره شهر به ماژین آغاز شده است.
  استان ایلام یکی از استان های  غربی در معرض وقوع سیل چند روز گذشته قرار داشت که با مدیریت پیشگیرانه خوشبختانه تلفات جانی در این استان وجود نداشت.