ایلام، راسان خبر؛ مهندس محمدرضا مروارید در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی گزارش کاملی از وضعیت استان ایلام را ارائه کرد.

Untitled-1

به گزارش راسان خبر؛ استاندار ایلام در این دیدار که در دفتر رییس جمهور انجام شد، گزارشی از وضعیت و میزان پیشرفت مصوبات سفر هیئت دولت به ایلام ارائه و مشکلات سر راه برخی از این مصوبات را با ریاست جمهوری در میان گذاشت.
وی، مهمترین و شاخص ترین خواسته مردم استان را برخورداری از راه مناسب دسترسی به این استان عنوان کردو افزود: تقریبا تمامی پروژه های عمرانی استان ایلام در حال فعالیت هستند اما “راه آهن” شدیدا نیازمند پیگیری و دستورات ویژه دولت است.
استاندار ایلام، با بیان اینکه قبلا هم در این مورد پیگیری هایی صورت گرفت و حتی وزیر محترم راه و شهرسازی هم در این زمینه دستوراتی را صادر کرده است، خاطرنشان کرد: علیرغم دستورات لازم و پیگیری های بسیار و رایزنی های گسترده با پیمانکاران، تاکنون این موضوع به نتیجه مشخصی نرسیده است.
مروارید، اتصال ایلام به شبکه ریلی کشور را یکی از خواسته های برحق مردم ایلام دانست و افزود: رایزنی های بسیاری با قرارگاه خاتم انبیاء صورت گرفته است اما به خاطر مشکلات اعتباری قرارگاه، تاکنون موفق به شروع عملیات اجرایی نشده ایم.
وی خطاب به دکتر حسن روحانی گفت: از شما توقع داریم، در خصوص اجرای راه آهن ایلام شخصا دستورات و پیگیری های لازم را صادر فرمایید.
مروارید در بخش دیگری از گزارش خود به رئیس جمهور، خواستار رفع مشکل مرزهای چیلات دهلران و هلاله شمالی شد و افزود: این مرزها علی رغم تصویب در کمیسیون های مربوطه، هنوز نیازمند اقدامات دولت هستند.
وی ایجاد این مرزها را مهم دانست و افزود: علاوه بر نقش این مرزها در صادرات کالا به کشور عراق، بخش زیادی از حجم زوار اربعین حسینی نیز از این مرزها میتوانند عبور کنند.
استاندار ایلام در ادامه گزارش کاملی از وضعیت فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و انتظامی ایلام ارائه کرد.
در ادامه ی این دیدار، ریاست جمهوری قول مساعد داد، شخصاً اتصال ایلام به شبکه ریلی کشور را پیگیری نماید.
دکتر روحانی، فعالیت های دولت در استان ایلام را مناسب ارزیابی کرد. و افزود: کارگزاران دولت باید تمام تلاش خود را در راستای رفع مشکلات مردم به کار گیرند.