به گزارش راسان خبر  از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام عصر دوشنبه در همایش بزرگ شهرداران و شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان ایلام گفت:  در راستای دفاع از مطالبات مردم شهرداران ، شوراها و دستگاه های اخرایی باید با هم همکاری داشته باشند. وی افزود: قبل از این که شهرداریها وشوراها نسبت به […]

به گزارش راسان خبر  از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام عصر دوشنبه در همایش بزرگ شهرداران و شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان ایلام گفت:  در راستای دفاع از مطالبات مردم شهرداران ، شوراها و دستگاه های اخرایی باید با هم همکاری داشته باشند.
وی افزود: قبل از این که شهرداریها وشوراها نسبت به عمران شهری اقدام کنند دستگاه های خدمات رسان با برنامه ریزی کارها  و فعالیت ها را اجرایی نمایند.
استاندار ایلام اظهارداشت: سال گذشته  ماده ی 39 در مصوبات قانونی اعتباری که در اختیار همیاری وزارت کشور بود به سازمان امور مالیات انتقال یافت که خوشبختانه  امسال این مشکل رفع  شد.
وی بیان داشت : با توجه به اینکه وام های مناسبی در اختیار شهرداری های قرار می گیرد متکی به درآمدهای پایدار باشند بنابراین در راستای خودگردان شدن تلاش نمایند  زیرا  درآمدها فقط منحصر به تراکم و عوارض نیست.
سلیمانی دشتکی  با بیان اینکه فرمانداران شوراها را تقویت کنند گفت:  فرمانداران باید حرمت شوراها را داشته باشند چرا که قانون اساسی جایگاه شوراها را بسیار در جایگلاه مناسبی قرار داده است.
وی با بیان اینکه اعضای شوراها از ورود به جریانات سیاسی خودداری کنند گفت:  شوراها به عنوان پارلمان‌های محلی رابط بین مردم، دولت و مجلس هستند و نقش مهمی برای انتقال مشکلات متعدد مردم به مسئولان دارند.
استاندار ایلام تصریح کرد: شهرداران و شوراهای شهر پیگیر مصوبات شهرستان های مربوطه باشند و  فرماندار نیز در این راستا آنان را یاری و همراهی کنند.