به گزارش راسان خبر؛ محمدرضا مروارید سه‌شنبه شب در نشست مشترک کمیته راهبردی ستاد مقابله با گرد و غبار کشور در محل استانداری ایلام اظهار داشت: موضوع ریزگردها در استان ایلام نگران کننده شده است. نماینده عالی دولت در استان ایلام گفت: پیشتر میزان و زمان بارش‌ها کمتر بود اما متاسفانه این روزها بر زمان […]

IMG_5050

به گزارش راسان خبر؛ محمدرضا مروارید سه‌شنبه شب در نشست مشترک کمیته راهبردی ستاد مقابله با گرد و غبار کشور در محل استانداری ایلام اظهار داشت: موضوع ریزگردها در استان ایلام نگران کننده شده است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام گفت: پیشتر میزان و زمان بارش‌ها کمتر بود اما متاسفانه این روزها بر زمان و میزان بارش‌ها افزوده شده است به طوریکه قبلا به آن میهمان ناخوانده اطلاق می‌شد اما اکنون به صاحب خانه تبدیل شده است.

وی ادامه داد: سه‌شنبه شب نیز برای بررسی و پیگیری رفع این معضل نشست مشترک کمیته راهبردی ستاد مقابله با گردوغبار کشور با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، نجار مدیر ستاد حوادث غیر مترقبه وزارت کشور و شماری از مسئولان وزارتخانه‌های بهداشت و درمان، وزارت خارجه، رئیس سازمان هواشناسی و نماینده سازمان ملل در ایران و … برپا شده است.

این مسؤول اضافه کرد: باید مسؤولان امر طوری برنامه‌ریزی کنند تا زندگی مردم مختل نشده و تا جایی که امکان دارد از بروز مشکلات و نارسایی‌های ناشی از بارش‌ها کاسته شود.

مروارید تصریح کرد: جلسات متعددی در استان ایلام و حتی تهران و … برپا شده است که امیدواریم با حضور مسؤولان امر در این نشست بخشی از مشکلات بارش‌های گرد و غبار رفع شود.

استاندار ایلام گفت: منشاء بارش‌های گرد و غبار در ایلام خارجی است و خوشبختانه منشاء داخلی ندارد و کشورهای همسایه از جمله عراق عامل این بارش‌ها هستند.