به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ استاندار ایلامعصر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام در آستانه هفته دولت و تشریح دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان گفت:نظام جمهوری اسلامی از همان ابتدایی که شکل گرفت بحث توسعه،پیشرفت و سازندگی را در راستای کم رنگ کردن محرومیت سرلوحه ای برنامه های خود قرار […]

DSC03673

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ استاندار ایلامعصر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام در آستانه هفته دولت و تشریح دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان گفت:نظام جمهوری اسلامی از همان ابتدایی که شکل گرفت بحث توسعه،پیشرفت و سازندگی را در راستای کم رنگ کردن محرومیت سرلوحه ای برنامه های خود قرار داده است.
محمد رضا مروارید ادامه داد:با توجه خاص دولت به کشور و بخصوص مناطق محروم می توان گفت محرومیت تا حدودی در حال ریشه کنی می باشد  که امیدوارم در سال های آینده این امر به طور کامل محقق شود.
وی با اشاره به توجه  دولت تدبیر و امید در بحث بودجه  عمران به استان های کشور  گفت:بودجه ی عمرانی استان در سال۹۱ سیزده درصد بود که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید سال(۹۲) این مقدار به ۳۸درصد افزایش یافت.
وی در ادامه تاکید کرد:در پی سفر رییس جمهور به استان اعتبارهای ویژه ی  جهت اتمام پروژه های نیمه تمام یا تعطیل  به استان اختصاص یافت که سبب شد در این موارد پیشرفت های خوبی داشته باشیم.
استاندار ایلام با اشاره به دیدار اخیر خود با رییس جمهور در مورد مطالبات  مردم در خصوص راه آهن استان  ابراز امیدواری کرد تا آخر سال جاری شاهد اجرایی شدن  این پروژه عظیم در استان  باشیم.
مروارید  کاهش خودکشی و  پیشرفت سازمان های مردم نهاد و ورزشی را  از مهمترین موفقیت  های استان عنوان کرد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در ادامه گفت : ایلام جز استان هایی است که موقعیت های خوبی در زمینه برگزاری باشکوه اربعین همانند سال های گذشته دارد.
کلانتری گفت:مقایسه عملکرد مثبت دولت کنونی با دولت های گذشته امری طبیعی استو کم  کاستی ها در هر دولتی وجود دارد.
عسگری، معاون امور اقتصادی استانداری ایلام در این نشست گفت:مسولان ارشد استان بخصوص استاندار  برای پیشرفت و توسعه استان در مباحث مختلف تلاش های زیادی انجام شده است  که جایگاه استان از۲۴به رتبه۱۵ کاهش یافته است.
وی گفت: اقدامات مثبت دیگر در بحث نفت و گاز،اربعین،منطقه آزاد مهران استان را در سطح ملی در جایگاه خاصی قرار داده است.
عسگری افزود:توسعه استان سبب شده است که  نگاه دولت به ایلام تغییر کند و این کسب موفقیت ها بدون شک حاصل تلاش مجموعه دستگاهای  استان می باشد.
معاون امور اقتصادی استانداری ایلام با اشاره به حضور  سرمایه گذاران در استان خاطر نشان کرد به زودی شاهد رشد چند برابری  توسعه در استان باشیم تا بتوانیم در راستای کاهش  بیکاری گام های مثبتی برداشته شود.
وی عنوان کرد:در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش ما بر این است طرح های که به نوعی جایگاه خاصی در راستای پیشرفت استان دارد  در اولویت قرار گیرد.
پولادی، معاون عمرانی استانداری ایلام نیز افزود:در راستای اختصاص  ۱۴۵میلیارد تومان در بحث اعتبارات عمرانی و پرداخت بلاعوض به آسیب دیدگان سیل سال گذشته با پیگیری های استاندار هم اکنون در هیات دولت مطرح شده است که انشالله این اعتبار تا پایان سال جاری به استان پرداخت می شود.
وی افزود:از این مقدار(۱۴۵میلیارد)صد میلیارد در بحث پرداخت بلاعوض و ۴۵میلیارد در بحث عمران استان می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام از افتتاح و کلنگ‌زنی ۳۳۸ طرح در هفته‌ی دولت خبر داد.

 «شاپور پولادی»با بیان اینکه از این تعداد ۳۳۸ طرح افتتاح و ۳۵ طرح کلنگ‌زنی خواهد بود، تصریح کرد: ارزش اعتباری این طرح‌ها ۳۳۷۳ میلیارد ریال خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام درباره دلیل کم بودن تعداد کلنگ‌زنی‌ها گفت: دولت به دنبال کلنگ‌زنی پروژه‌هایی نیست که بعد از چند سال راکد و در سال‌های آینده مشکل‌آفرین شوند و پروژه‌هایی که امسال کلنگ‌زنی می‌شوند پروژه‌هایی حیاتی‌ مانند تأمین آب هستند که امیدواریم در زمان‌های تعیین‌شده در خدمت مردم قرار گیرند.