مرواریدگفت: وزارتخانه راه و شهرسازی در خصوص احداث راه آهن کرمانشاه به ایلام با پیمانکاران شاخص رایزنی کند.

استاندار__۲۵۷۱۷

به گزارش راسان نیوز؛  محمدرضا مروارید، با اشاره به دیدار روز یکشنبه وی با وزیر راه و شهرسازی گفت: در این دیدار شرایط و توپوگرافی خاص استان ایلام مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر اهمیت ایجاد راه آهن در این منطقه تاکید شد.
استاندار ایلام، با اشاره به اهمیت اجرای طرح راه آهن ایلام، بیان کرد: راه آهن ایلام مصوب هیئت دولت بوده و چند سال در قانون بودجه و پیوست قانون آورده شده است اما مشکلات اعتباری مانع از اجرای آن شده است.
وی یک از دلایل معطلی این طرح را اجرای چندین طرح راه آهن همزمان از سوی دولت عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح نیازمند حضور سرمایه گذار است و از طرفی دیگر تا خط راه آهن به اسلام آباد برسد چندین سال به درازا خواهد کشید.
مروارید، دستاورد دیدار خویش با وزیر راه و شهرسازی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در این دیدار مقرر شد وزارتخانه راه و شهرسازی با قرار گاه خاتم الانبیاء درباره ایجاد راه آهن ایلام رایزنی کند.
استاندار ایلام در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری همه مسئولان کشوری مساله راه آهن استان ایلام هرچه سریعتر فعال شود.
لازم به ذکر است معاون عمرانی استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام، محمدرضا مروارید را در این دیدار همراهی می کردند.