یه گزارشراسان خبر  از ایلام،  قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام روز چهارشنبه در دیدار با معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داست:  بررسی وضعیت و جبران خسارت های وارد شده به  خانواده های سیل زده  ایثارگران استان در اولویت قراردارد و با رایزنی تلاش می شود مشکلات این افراد به […]

یه گزارشراسان خبر  از ایلام،  قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام روز چهارشنبه در دیدار با معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داست:  بررسی وضعیت و جبران خسارت های وارد شده به  خانواده های سیل زده  ایثارگران استان در اولویت قراردارد و با رایزنی تلاش می شود مشکلات این افراد به حداقل برسد.
وی افزود: در راستای بکارگیری و اشتغال فرزندان ایثارگر  در بخش های دولتی و خصوصی قوی عمل نشده و رفع این مشکل نیازمند توجه بیشتر مدیران است.
استاندار ایلام گفت:  خون شهیدان و صبر خانواده های این عزیزان عزت، اقتدار و سربلندی را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورده است.
وی ادامه  داد: ترویج فرهنگ دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران کوچک ترین سپاس از این قشر با بصیر است و می طلبد همه افراد جامعه پیرو واقعی راه شهدا باشند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این دیدار گفت: بنیاد شهید از  ابتدای شروع بارندگی ها و وقوع سیل در کشور با برگزاری جلسات متعدد، پیگیر مشکلات ایثارگران بوده و در این راستا با پرداخت کامل مطالبات به شرکت بیمه طرف قرارداد زمینه پرداخت خسارت به خانواده های سیل زده ایثارگران را فراهم کرده است.
وی ادامه داد: امیدواریم خسارت وارد شده  به این خانوادها با تلاش دولت خدمتگزار جبران شده تا بخشی از مشکل مردم رفع شود.
پاکدل افزود: مهمترین اولویت اساسی بنیاد درسال جاری  اشتغال و درمان است، که با توجه به اصلاح قانون بودجه درمان به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص خواهد یافت.
وی با بیان اینکه  ۸۰ هزار ایثارگر متقاضی  استخدام هستند گفت: سال گذشته ۱۴ هزار نفر از فرزندان خانواده های ایثارگران در بخش های خصوصی و غیر خصوصی استخدام شدند و بیش از ۱۰ هزار نفر نیز  از فرصت های خوداشتغالی بنیاد استفاده کرده اند.
مدیرکل بنیاد شهید استان گفت: در راستای رسیدگی  به آمور ایثارگران  و در چارچوب سیاست های بنیاد، همه منازل ایثارگران در برابر حوادث طبیعی مانند  سیل، زلزله و آتش سوزی بیمه هستند .
وی افزود: با توجه دستمایه‌های های ستاد بحران و  مدیریت استاندار خسارت سیل در شهرستان های استان به حداقل رسیده است.
رستمیان گفت: با توجه به اینکه شغل اکثر خانواده ایثارگر در روستاها دامپروری و کشاورزی است در سیل اخیر خسارت زیادی به مزارع  این افراد وارد شده که امیدواریم پرداخت خسارت این خانواده ها در اولویت وزارت جهادکشاورزی قرار گیرد.
محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز گذشته به منظور بازدید از مناطق سیل زده بهش ماژین و چم شیر سیروان  وارد استان ایلام شد.