مروارید گفت: با همت و برنامه ریزی دولت تدبیر و امید، تورم 40 درصدی سال های اخیر به 15 درصد رسیده است.

ost_22471

به گزارش راسان خبر، استالندار ایلام، پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته ایلام در سخنانی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: هنگام شروع فعالیت دولت یازدهم، کشور با مشکلات عدیده ای چون تورم بالا، فقر، معضلات اقتصادی، تحریم های ظالمانه، تزلزل در بازار مواجه بود که روند فعالیت ها و برنامه های دولت تدبیر و امید را کند، کرده بود.
وی افزود: با درایت و برنامه ریزی کاهش تورم و گرانی، ثبات بازار، امنیت فکری بر بخش های مختلف جامعه حکم فرما شد و مردم نیز همگام با دولت و اهداف آن حرکت کرده و کشور با تغییرات اساسی زیادی مواجه شد.
مروارید با اشاره به شعار امسال تاکید کرد: نهادینه شدن این شعار از سوی مردم و دولت به خوبی ملموس و قابل مشاهده است و همدلی و همزمانی خوبی میان مردم و مسوولان برای خروج کشور از وضعیت رکود ایجاد شده است.
وی ابراز امیدواری کرد با ادامه این روند کشور به نحو مطلوبی اداره شود و با توجه به دسیسه دشمنان در کاهش قیمت نفت در بازارهای بین المللی، باید تلاش کنیم با ایجاد ظرفیت های جدید و متنوع از وابستگی به درآمدهای نفتی خارج شویم.
وی یاداور شد: در طی سفر سال گذشته دولت تدبیر و امید به ایلام سهم اعتبارات سال 93 این استان در مقایسه با سال 92 تا شش برابر افزایش یافت که این اعتبارات برای تکمیل طرح های نیمه تمام یا اجرای پروژه های جدید تخصیص یافته بود.
مروارید افزود: هم اکنون به جز طرح راه آهن، هیچ طرح نیمه تمامی در استان ایلام نداریم که متوقف باشد یا اجرایی نشده باشد و همه طرح های استان یا در حال اجرا است و یا به بهره برداری رسیده اند.
استاندار ایلام به وحدت رویه و حس همدلی، همکاری و حمایت بین مردم مسوولان استان اشاره و تاکید کرد: حمایت نماینده ولی فقیه و دیگر مسوولان از مدیران و کارگزاران دستگاه های دولتی و همکاری خوب مردم موجب پیشبرد برنامه های توسعه ای استان و تسریع در روند فعالیت های عمرانی و خدماتی شده است.