به گزارش روز یکشنبه خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر؛ استاندار ایلام روز یکشنبه(۱۹دی)  در نشست فرمانداران شهرستان های ۱۰ گانه استان گفت: شوراهای شهر بعنوان تبلور و نمود مشارکت اصیل مردمی در عرصه تصمیم گیری های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به نوعی مشارکت جمعی و تصمیم گیری های مربوطه به امورمردم هستند . محمدرضا مروارید افزود: […]

download-5

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر؛ استاندار ایلام روز یکشنبه(۱۹دی)  در نشست فرمانداران شهرستان های ۱۰ گانه استان گفت: شوراهای شهر بعنوان تبلور و نمود مشارکت اصیل مردمی در عرصه تصمیم گیری های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به نوعی مشارکت جمعی و تصمیم گیری های مربوطه به امورمردم هستند .

محمدرضا مروارید افزود: بدون شک انتخابات شوراها نقش اساسی در مشارکت بالای مردم در انتخابات  را دارد  زیرا افراد روستاو شهر می خواهند با انتخاب، نماینده لایق خود را  به جامعه معرفی نمایند.

وی در ادامه وظیفه اصلی وزارت کشور را تامین امنیت در انتخابات عنوان و تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون  در بحث امنیت نیروهای امنیتی در کشور به صورت  عام و در استان به طور خاص  خوب و چشمگیر عمل کرده اند  که به الحمدالله در این زمینه تا کنون مشکل خاصی به وجود نیامده است. 

وی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث مشارکت بالای مردم در انتخابات تصریح کرد: با توجه به مشارکت صددرصدی مردم استان در انتخابات گذشته باید تلاش کنیم همچنان استان در صدر جدول قرار گیرد و در راستای محقق شدن فرمایشات رهبر از تمام امکانات استان  برای ثبت مشارکت بالای مردم  تلاش کنیم .

استاندار ایلام در پایان گفت: همچنین مقرر شده است اعتبارات خاصی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در استان های کشور  در نظر گرفته شود  و از استان هایی که طرح های مناسبی داشته باشند استقبال می شود.

در پایان این نشست فرمانداران ده گانه استان طی گزارشی از عملکرد شهرستان های مربوطه آمادگی خود را برای برگزاری انتخابات و برنامه های ایام مبارک دهه مبارک  فجر اعلام کردند.