به گزارش روی خط رسانه  پایگاه خبری راسان خبر؛ جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه با شورای شهر ایلام که روز پنجشنبه در محل شورای شهر ایلام با حضور تعدادی از اعضای شورای شهر ایلام برگزار شد. در ابتدای این نشست  رئیس شورای شهر ایلام از طرح سئوال مجدد از شهردار ایلام خبر داد و گفت: به […]

download-(4)

به گزارش روی خط رسانه  پایگاه خبری راسان خبر؛ جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه با شورای شهر ایلام که روز پنجشنبه در محل شورای شهر ایلام با حضور تعدادی از اعضای شورای شهر ایلام برگزار شد.

در ابتدای این نشست  رئیس شورای شهر ایلام از طرح سئوال مجدد از شهردار ایلام خبر داد و گفت: به علت اینکه در دومین استیضاح شهردار ایلام نتوانسته است اعضاء شورا را قانع نماید و سئوالات کماکان بی پاسخ مانده  است طرح سئوال مجدد از شهردار ایلام انجام و به شهردار ارائه  که در فاصله زمانی پاسخ و درصورت قانع نشدن اعضاء شهردار برای سومین بار استیضاح خواهد شد.

 حسن زاده ادامه داد: جلسه استیضاح شهردار ایلام یکی از سئوالات تخلفات مالی گسترده در سازمان فضای شهر بوده که شهردار قول برخورد با متخلف را داده است . اما بعد از چند روزنه تنها برخوردی انجام نداده است . بلکه اقدام به ارتقاء نامبرده و به عضویت درآوردن نامبرده در هیئت مدیره سازمان آتش نشانی نموده است و قصد دارد وی را مدیر عامل این مجموعه نماید.

در ادامه، عضو شورای شهر ایلام از طرح استیضاح شهردار ایلام برای سومین بار خبر داد و گفت: طرح سوال از شهردار ایلام مجددا کلید خورده است.

هادی کرمی  با بیان اینکه در روز استیضاح شهردار ایلام در سری قبل تحرکات غیرمعمولی از طرف عده ای دیده می شد، اظهار کرد: مسئولان دخالتی در استیضاح شهردار نکنند.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه اقدامات شهرداری در بسیاری از موارد قابل توجیه نیست، افزود: یکی از مهمترین موضوعاتی که قابل طرح است اینکه شهرداری هیچ اقدام جدی در خصوص راهکارهای مقابله با سیل انجام نداده است.

 

در ادامه، مظفر میرزاد بیان داشت:  شهردار ایلام طی درخواستی از شورای شهر ایلام خواهان مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان ( در دونوبت ) جهت دادن سبد کالای پایان سال به کارمندان و کارکنان شهرداری شده است. که شورای شهر با این مبلغ جهت پرداخت موافقت نکرد  و مقرر شد به هرکدام از کارکنان و کارمندان مبلغ سیصد هزار تومان پرداخت شود که با توجه به آمار پرسنلی شهرداری به ۵۴۰ نفر در مجموع مبالغی بین دویست تا چهارصد پرداخت شد که این مبلغ تحت عنوان سبد کالا که امری مرسوم در ادارات و بخش خصوصی است اجرا شد.

وی افزود:  آنچه در این میان مورد بحث است اینکه مبلغ ۱۲۷ میلیون تحت عنوان پاداش برای افراد قید شده در لیست منتشره تحت عنوان پاداش شهرداری در فضای محازی صحت داشته است و هیچگونه مصوبه ایی از شورای نداشته است و این مورد یک اقدام خلاف و تخلف مالی بوده که توسط شهردار انجام گرفته است نکات قابل توجه در این لیست مغایرت مبالغ پرداختی با مبلغ قید شده در جلو اسامی افراد – عدم دریافت تعدادی از مسئولین – و عودت تعداد دیگر می باشد.

رییس شورای شهر و سایر اعضاء شورای شهر حاضر در جلسه ضمن تایید این خبر به شدت به این اقدام شهردار معترض و خواهان رسیدگی مسئولین نظارتی بودند.

منبع: افتاب ایلام