به گزارش راسان؛ بیش از ۲۵۰ دانشجوی دختر و پسر دانشگاه طی دو روز در قالب کاروان راهیان نور برای بازدید از مناطق جنگی با حضور و بدرقه آقای  دکتر علی اکبری، رئیس دانشگاه و آقای دکتر شیرخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی وآقای دکتر نعمتی، معاون دانشجویی عازم شدند. در این مراسم بدرقه، دکتر علی […]

به گزارش راسان؛ بیش از ۲۵۰ دانشجوی دختر و پسر دانشگاه طی دو روز در قالب کاروان راهیان نور برای بازدید از مناطق جنگی با حضور و بدرقه آقای  دکتر علی اکبری، رئیس دانشگاه و آقای دکتر شیرخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی وآقای دکتر نعمتی، معاون دانشجویی عازم شدند.

در این مراسم بدرقه، دکتر علی اکبری بیان داشت: مقوله اعزام کاروان راهیان نور یک راهبرد فرهنگی و مهم در نظام جمهوری اسلامی است مبتنی برفرمایشات و توصیه‌های مقام معظم رهبری نشات گرفته است.
مسئول قرارگاه دانشجویی راهیان نور در ادامه ضمن با اهمیت دانستن تبیین جهاد و دفاع مقدس برای نسل امروز بیان داشت: امروز راهیان نور بستری را فراهم کرده است تا بتوان به وسیله آن دستاوردهای دفاع مقدس را برای دانشجویان تبیین نمود و اعزام دانشجویان به اردوهای راهیان نور،ضمن آشنایی آنان با مناطق عملیاتی و یادمان های دفاع مقدس، نقش موثری در انتقال حقایق و ارزش‌های اسلامی و اعتقادی به آنان دارد.
دکتر علی اکبری با اشاره به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان افزود: دانشگاه تمام توان خود را بکار گرفته تا دانشجویان از برکات این سفر بهرمند شده و در کمال صحت وسلامت به کانون گرم دانشگاه باز گردند.
رئیس دانشگاه ایلام هدف از برگزاری این اردوها را آشنائی هرچه بیشتردانشجویان با ارزش‌های شهادت، ایثار و دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: باید دانشجویان خاطرات خود را از این برنامه‌ها به سایر هم دانشجویان منتقل کرده و از این طریق به گسترش فرهنگ جهاد و شهادت کمک کنند.
وی ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده اند: “امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست”تصریح کرد:‌اعزام کاروان راهیان نور با حضور قشر دانشجو، فرصت بسیار ارزشمندی است تا آنها را با رشادتهای رزمندگان در جریان هشت سال دفاع مقدس آشنا کرد.
دکتر علی‌اکبری: با بیان اینکه اعزام دانشجویان به مناطق جنگی فرصت مناسبی است و شایسته است که از این فرصتها حداکثر استفاده و بهره برداری شود، گفت: برنامه ریزی مناسب در اردوی زیارتی راهیان نور باعث تأثیرگذاری بیشتر بر زائران مناطق جنگی دفاع مقدس خواهد شد و خاطره ای به یاد ماندنی در اذهان رقم خواهد زد.
رئیس دانشگاه ایلام، با اشاره به این موضوع که راهیان نور هیچ گونه بودجه و مجرای اقتصادی ندارد، اظهار داشت: سال گذشته آمار چهار هزار نفری اعزام راهیان نور استان نشان از رویکرد و روحیه جهادی کسانی دارد که در این برنامه معنوی سنگ تمام گذاشتند و ما باید تلاش کنیم این جایگاه ارزشمند که در سطح کشور به استان ایلام داده شده است، تضعیف نشود و با حفظ آمار سال گذشته و هماهنگی و همکاری سپاه امیرالمؤمنین(ع) بودجه لازم برای اجرا و تداوم  این برنامه مهیا شود و به نحوی بامراکزآموزشی که توان بودجه ای آنها اندک است مساعدت لازم صورت گیرد.

۱۳۹۴۱۲۲۲-۱ ۱۳۹۴۱۲۲۲-۳ ۱۳۹۴۱۲۲۲-۴ ۱۳۹۴۱۲۲۲-۵