ایلام، راسان خبر؛ مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری ایلام گفت: به منظور بازدید، تبادل تجربیات و بالا بردن دانش فنی ۴۵ نفر از دهیاران استان به کارگاه آموزشی در استان همدان اعزام می شوند.

۸۲۱۸۱۸۲۴-۷۰۹۲۵۵۳۷

به گزارش راسان خبر ؛ محمدکریم محمدیاری اظهار کرد: دهیاران بعنوان مدیران روستایی نیازمند گذراندن دوره های آموزشی هستند.
وی افزود: یک دوره آموزشی با هدف توانمندی دهیاران در زمینه های آشنایی با شرکت های تعاونی، بازدید از طرح ها و پروژه های عمرانی، انتقال دانش فنی، مدیریت پسماندهای روستایی، نحوه جذب مشارکت های مردمی در روستاها، نحوه جذب اعتبارات دولتی، تعامل با ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی و بالعکس، بهداشت محیط زیست و محیط زیست زندگی به مدت چهار روز برگزار می شود.
محمدیاری تاکید کرد: توانمندسازی دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی از ملزومات و اولویت های کاری است و اثربخش بودن آموزش نقش مهم و پایداری بر ارتقای سطح آگاهی علمی و شغلی دهیاران دارد.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری ایلام ادامه داد: بر همین اساس ارائه آموزش و برنامه های آموزشی اثربخش مستلزم تفکر ، مدل ها، رویکرد و ابزار و مکانیزم های جدید است.
وی با بیان اینکه توسعه روستاها از سیاست های کاری دولت تدبیر و امید است، یادآور شد: دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه روستاها خدماتی مانند ارائه تسهیلات کم بهره برای ایجاد اشتغال و عمران در سه سال گذشته ارائه کرده که در تاریخ ایران کم نظیر است.