بند جدید نظامیان مجرم در زندان مرکزری ایلام افتتاح شد.

 ۲۶۵۴۳

به گزارش گروه روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از ایسنا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدجعفر دینی» رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان ایلام در حین افتتاح این بند جدید اظهار کرد: با توجه به آمار کم زندانیان این بند و تأثیرگذاری فعالیت‌های بازپرورانه و تربیتی و همچنین اجرای برنامه‌هایی که در راستای کاهش جمعیت کیفری هستند، این آمار کمتر هم خواهد شد و شاهد اصلاح و بازسازی شخصیتی آن‌ها خواهیم بود.

وی افزود: اقدامات مثمر ثمری که در سطح زندان‌های استان در حال انجام است رضایت‌بخش بوده و نوید اصلاح کامل هویت مجرمانه زندانیان و عدم بازگشت مجدد آن‌ها به زندان را می‌دهد.

دینی خاطرنشان کرد: ما از توان و ظرفیت‌های در اختیار خود برای همکاری و همدلی در عرصه اصلاح و تربیت زندانیان بهره خواهیم گرفت و امید است اقدامات پیش‌بینی‌شده هرچه سریعتر به نتیجه دلخواه برسد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان ایلام اضافه کرد: یکی از اهداف راه‌اندازی این بند، رعایت کرامت انسانی زندانیان بوده است و اصلی ترین دلیل انتقال زندانیان بند نظامی به فضای مذکور، اجرای هرچه مناسب‌تر فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی است.

وی تصریح کرد: از مهم‌ترین پایه های زندانبانی اسلامی، رعایت حقوق شهروندی و کرامت انسانی در برخورد با زندانیان است که همه کارکنان زندان‌های استان در تلاش هستند با رعایت این اصول، به اهداف ارزشمند سازمانی نزدیک‌تر شوند و مسیر اجرای فعالیت‌های اصلاحی را هموارتر سازند.