ایلام، راسان خبر_ قائم مقام وزیر بهداشت در استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: افزایش ۸۰ درصدی اعتبارات در سال ۹۶ در تمامی ادوار این دانشگاه بی سابقه بوده است.

imagehandler

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ دکتر علی دل پیشه در رابطه با وضعیت بودجه و اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: امروز در مجلس شوراس اسلامی همزمان با بررسی و تصمیم گیری در رابطه با بودجه سال ۹۶ کشور، اعتبارات مربوط به حوزه سلامت نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت که با تصویب آن، آینده ای متفاوت تر از گذشته به لحاظ اعتبارات تجربه خواهیم نمود. 

وی ادامه داد: افزایش ۸۰ درصدی اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی ایلام، اتفاقی نیک و مبارک که است که با رایزنی های گسترده از سوی دانشگاه در سطح وزارت بهداشت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور رقم خورده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه تحولی عظیم و بی نظیر در بودجه اعتبارات دانشگاه رغم خواهد خورد، گفت: افزایش بودجه از روند سنتی ۲۰سال گذشته دانشگاه خارج شده و امسال با رایزنی های بسیار توانسته ایم ۸۰ درصد بودجه را افزایش دهیم.

وی ابراز کرد: افزایش ۸۰ درصدی بودجه دانشگاه از بررسی های سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور عبور نموده و در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت و طبق رایزنی های انجام شده با نمایندگان محترم استان و نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قطعاً این افزایش بودجه مقبول واقع خواهد شد.

دکتر دل پیشه با بیان این مطلب که ما متفاوت ترین افزایش بودجه را نسبت به تمام دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور داشته ایم، افزود: دیگر دانشگاه ها طبق روال گذشته افزایش بودجه و اعتبارات تا سقف ۱۵ تا ۲۰ درصدی را شاهد بوده اند اما دانشگاه علوم پزشکی ایلام به واسطه رایزنی های بسیار و مستمر افزایش ۸۰  درصدی بودجه را در سال ۹۶ تجربه خواهد نمود .

وی ادامه داد: این افزایش اعتبارات، به عنوان بودجه پایه سالهای آینده قرارداده می شود که باقیات صالحات، صدقه جاریه و کمک بسیار مناسب و موثری به وضعیت بهداشت، درمان، آموزش و  توسعه نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی ایلام خواهد بود .

دکتر دل پیشه در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش تخت های آی سی یو در بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام اشاره و خاطرنشان کرد: عليرغم اینکه بعد از گذشت ۳۰ سال تنها ۱۲ تخت آی سی یو در این بیمارستان وجود داشته اما مفتخریم که در این دولت خدمتگزار تدبیر و امید در طول یکسال گذشته با احداث و راه اندازی یک بخش آی سی یو جدید و نمونه در استان و حتی کشور با ظرفیت ۱۶ تخت، کمبودها را در این حوزه رفع نماییم.

وی در ادامه این بحث گفت: بخش آی سی یو بیمارستان امام خمینی(ره)، در روزهای آینده به بهره برداری خواهد رسید و بیماران نیازمند خدمات، در این بخش مورد بستری قرار خواهند گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان داشت: بخش های جدید درمانی از جمله آی سی یو جدید بیمارستان امام (ره)،کلینیک ویژه بیمارستان شهید مصطفی خمینی و بیمارستان تخصصی آیت اله طالقانی، جهش های ارزشمندی در ارتقاء سطح سلامت استان خواهند بود که تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهند رسید .