به گزارش راسان، نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: دستاورد برجام دزدی ۲ میلیارد دلاری از اموال بلوکه شده ایران از سوی آمریکا بوده که قطعاً سرقت اموال ایرانی به مراتب بدتر از تحریم‌ها است غارت اموال مظلوم ملت ایران بستری برای تحریم برجام‌های دو و سه است این چه مذاکره‌ای بود که صرفاً‌ […]

DSC02654

 به گزارش راسان، نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: دستاورد برجام دزدی ۲ میلیارد دلاری از اموال بلوکه شده ایران از سوی آمریکا بوده که قطعاً سرقت اموال ایرانی به مراتب بدتر از تحریم‌ها است غارت اموال مظلوم ملت ایران بستری برای تحریم برجام‌های دو و سه است این چه مذاکره‌ای بود که صرفاً‌ منافع طرف‌های غربی به ویژه آمریکا را تأمین و منافع ملی ما را نادیده و خواسته نابحق آنها را بر ملت ما تحمیل کرد.

 افزون بر این پروژه جدید آمریکا برای ضربه زدن به ملت و مهار منطقه‌ای ایران یکی از برنامه‌ها و طرح‌های آمریکا در مذاکرات هسته‌ای و اجرای برجام به وعده‌های خود عمل نکرده و سرقت دو میلیارد از اموال ایران ره‌آورد دیپلماسی انفعال و التماسی است و  دولت تدبیر و امید چه جوابی برای بدعهدی و کارشکنی و تحریم‌های جدید و تحقیر و گستاخی‌ آمریکایی‌ها در حق مردم ایران دارد.

 مسامحه و خوش‌بینی بی‌حد و اعتماد به آمریکا سبب تجاوز به اموال ملت ایران شد، متأسفانه مسئولان دستگاه دیپلماسی با توجیهات غیرقابل قبول و بدون توجه به کارشکنی مکرر و بهانه‌تراشی‌های غیرقانونی درصدد پاسخ قاطع و کوبنده به طرف آمریکایی نیستند.

 مسئولان باید راهبرد ایستادگی و مقاومت را جایگزین راهبرد تسلیم کنند و بیش از این سبب تحقیر و ذلت و خواری ملت در برابر آمریکا نشوند.

 اگر شرایط خاص اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جمهوری اسلامی در مقطع حساس کنونی را پیگیری کنیم، خواهیم فهمید که مقاومت نه یک راهکار بلکه یک ضرورت است و ما چاره‌ای نداریم جز اینکه فرهنگ مقاومت را همگانی کنیم. باید مراقب باشیم که اقتصاد مقاومتی تبدیل به شعار و تشریفات نشود.

اقتصاد مقاومتی بی‌تردید بهترین نسخه‌ای است که می‌تواند برای اقتصاد بیمار و ضعیف کشور تجویز شود و نقطه‌ای که رهبر حکیم انقلاب در پیام نوروزی خود اشاره فرمودند حاصل پژوهش‌های بسیار و مطالعات گسترده‌ای که خبرگان اقتصادی و اجتماعی در قالب طرحی فراگیر آماده کرده‌اند و عامل پیشرفت و توسعه و رهایی از معضلات جدی و خطرناک راهی جز اقتصاد مقاومتی وجود ندارد. البته یکی از تجلیات مقاومت دفاع مقدس است که ما توانستیم در یک جنگ نابرابر در مقابل بیش از ۵۰ کشور پیروز شویم.