به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ الله نور کریمی تبار، امام جمعه ایلام شامگاه شنبه 31 فروردین در جشن بزرگ نیمه شعبان خانواده جهادکشاورزی استان اظهار داشت: در  وضعیت کنونی کشور  و تحریم ها، جهادکشاورزی با همکاری بخض خصوصی سبب توسعه اقتصادی خواهد شد. وی افزود: تقویت بخش کشاورزی در راستای رونق محصولات کشاورزی، زمینه اشتغال […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ الله نور کریمی تبار، امام جمعه ایلام شامگاه شنبه 31 فروردین در جشن بزرگ نیمه شعبان خانواده جهادکشاورزی استان اظهار داشت: در  وضعیت کنونی کشور  و تحریم ها، جهادکشاورزی با همکاری بخض خصوصی سبب توسعه اقتصادی خواهد شد.
وی افزود: تقویت بخش کشاورزی در راستای رونق محصولات کشاورزی، زمینه اشتغال پایدار را در استان  فراهم خواهد کرد.
نماینده ولی فقیه در استان اظهارداشت: بخش کشاورزی با داشتن ظرفیت‌های بی‌نظیر و متنوع پیشران و رکن اساسی رونق تولید محسوب می‌شود و ضرورت دارد در این حوزه برنامه‌ریزی‌ها درست و هدفمند صورت گیرد.
وی ادامه داد: انچه برای ما مسلمانان بخصوص شیعیان در عصر حاضر مهم است، ظهور امام زمان ( عج )  است. بنابراین واژه انتظار ظهور در فرهنگ شیعه جز باورهای اعتقادی ما است.
وی خاطرنشان کرد:  انسان همواره در زندگی با مشکلات متعددی  مواجهه می شود، چنانچه فرهنگ انتظار فرج در زندگی فردی ما تقویت شود آثار ماندگاری برجا خواهد گذاشت.
حجت الاسلام کریمی تبار بیان داشت: اگر فردی در جامعه  مایوس و ناامید باشد  یعنی فرهنگ انتظار فرج در آنها ضعیف است بنابراین باور به  اعتقاد، سختی ها را آسان خواهد کرد.
وی با بیان اینکه  امید به آینده سرنوشت جامعه را تغییر خواهد داد گفت: در شرایط کنونی کشور  که تورم و  بیکاری در جامعه وجود دارد اگر  انسان از رحمت  الهی مایوس باشد  امید به موفقیت آینده را از دست خواهد داد.
وی تصریح کرد: انتظار فرج  برترین عبادت در روایت تلقی شده است و انسان نیز بر اساس فرهنگ انتظار زندگی خود را پیش خواهند برد.
نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: تحصیل  بیش از ۱۰۰ نخبه کشورهای مختلف در حوزه علمیه قم و مشهد نشان از فرهنگ تشیع است و علما توانسته اند با بسط  این فرهنگ بيداري خاص  را در مردم ايران و جهان به وجود آورنده اند.
سید تراب میری، مدیرکل جهادکشاورزی استان ایلام  نیز در این آیین گفت: بخش کشاورزی به عنوان تامین کننده اصلی غذایی کشور در شرایط کنونی  از شرایط خاصی برخوردار است.
وی افزود: در پیشرفته ترین کشورهای صنعتی جهان، بخش کشاورزی صنعتی مهم به شمار می رود و این بخش  در استان ایلام با ۱۵ درصد تولید خالص  بیش از ۲۵ درصد شغل ایجاد کرده است.
مدیرکل جهادکشاورزی استان بیان داشت:  با توجه به اینکه بیش از ۵۰ درصد معیشت مردم به طور مستقیم از بخش کشاورزی تامین می شود توجه ویژه به این امر مهم توسعه اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.
وی بیان داشت:  وجود منابع آبی، اقلیم آب و هوایی، دشت های حاصلخیر، وجود ذخایر ژنتیکی طبیعی و غیره  محور توسعه  کشاورزی ایلام محسوب می شود.
میری خاطر نشان کرد: رونق تولید در سال های اخیر  سبب شده بیش از یک میلیون تن گیاهان کشاورزی به ارزش ۴۰ هزار میلیارد ریال در سطح مزارع استان کاشت و برداشت شود.