علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،اظهار کرد: استان ایلام روز دوشنبه ٣ خرداد، میزبان حجت‌الاسلام دکتر شاهمرادیان خواهد بود.

۳۶۲۸۱۸_orig

به گزارش راسان نیوز؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بابیان اینکه دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از طریق فرودگاه شهدای ایلام وارد این استان خواهد شد، تصریح کرد: دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، دیدار با استاندار، حضور در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان، برگزاری نشست مطبوعاتی با خبرنگاران استان و بازدید از امکان دیدنی استان از برنامه‌های دکتر شاهمرادیان در سفر به استان خواهد بود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، ابراز کرد: دکتر شاهمرادیان در سفرهای دوره‌ای برای ارزیابی فعالیت‌های شوراهای فرهنگ عمومی به مراکز استان‌های سراسر کشور سفر خواهد کرد که در اولین سفر خود، استان ایلام میزبان دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور خواهد بود.

 محمدنیاکان، با اشاره به اینکه در سال جاری تاکنون ٢ نشست شورای فرهنگ عمومی این استان با حضور اعضای شورا در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام برگزارشده است، گفت: تاکنون ٦٢ نشست شورای فرهنگ عمومی در این استان برگزارشده که نتایج مثبتی در راستای تبیین فرهنگ ناب اسلامی در جامعه به دنبال داشته است.

 وی، تصریح کرد: پیگیری منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه مسائل فرهنگ عمومی کشور برای یافتن زمینه‌های تحقق و اجرایی شدن آن‌ها، بررسی و تجزیه‌وتحلیل شرایط و جریانات فرهنگی کشور، سنجش نظام فرهنگی جامعه به‌منظور تعیین نقاط قوت و ضعف آن و ارائه راه‌حل‌های مناسب ازجمله وظایف شورای فرهنگ عمومی است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، اصلاح و ارتقای فرهنگ عمومی، نظارت و پیگیری مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و تصمیمات شورای فرهنگ عمومی و شناخت و اطلاع از وضع فرهنگ عمومی از دیگر وظایف شورای فرهنگ عمومی در استان‌هاست.

 محمدنیاکان، در پایان خاطرنشان کرد: در استان‌ها،  نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه مرکز استان به‌عنوان رئیس شورا و استاندار به‌عنوان نایب‌رئیس شورا خواهد بود و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز دبیری این شورا را بر عهده خواهد داشت.