به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان ایلام؛ سلام امینی نماینده مردم حوزه شمالی استان در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیر کل و معاونین ورزش و جوانان استان از پروژه های نیمه تمام شهر ایلام مانند زمین چمن مصنوعی بخش چوار ، زمین چمن طبیعی استادیوم ۱۵ هزار نفری […]

DSC0388711

به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان ایلام؛ سلام امینی نماینده مردم حوزه شمالی استان در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیر کل و معاونین ورزش و جوانان استان از پروژه های نیمه تمام شهر ایلام مانند زمین چمن مصنوعی بخش چوار ، زمین چمن طبیعی استادیوم ۱۵ هزار نفری عدالت و سالن ورزشی تیر اندازی استاندارد مجموعه غدیر شهر ایلام بازدید کرد .
امینی پس از برنامه بازدید ، در نشست صمیمی شورای معاونین در محل اداره کل ورزش و جوانان حضور یافت و از وضعیت اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل این پروژها و مشکلات ورزشکاران و جامعه ورزش و جوانان اطلاع یافت .
بهروز حیدرزاده مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام در این نشست ضمن خیر مقدم به نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد : بدلیل عدم اعتبار مالی پروژه های بسیاری بصورت نیمه تمام در ایلام رها شده و یا به کندی در حال ساخت است .
وی افزود : در سفر هیئت دولت نیز با قول مساعد وزیر نفت، ۱۴ پروژه برای احداث از محل در آمد نفت با در نظر گرفتن نیازهای شهرستانها به فضاهای ورزشی تعریف گردید اما بدلیل عدم تخصیص اعتبار و منابع مالی این امر تاکنون محقق نگردید .
مدیر کل ورزش و جوانان ادامه داد : در سال گذشته علیرغم کمبود اعتبارات ورزشکاران ما توانستند در میادین بین المللی ، جهانی و کشوری برای استان و کشور مدال آوری کنند و از این قهرمانان در مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران ورزشی استان تقدیر شد .
وی همچنین گفت : پارسال استان ایلام میزبان ۲۲ مسابقه کشوری و منطقه ای بود و برای هر یک از این مسابقات نیاز به حداقل دویست میلیون ریال هزینه بوده است، برای اعزام تیمهای ورزشی نیز نیاز به حدود ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار بود و در مجموع مبلغ پنج میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز ورزش استان بود اما جمع کل اعتبارات تخصیصی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام در حوزه ورزش مبلغ ۱٫۷ میلیارد ریال بوده است که با تعامل و همکاری سایر ادارات و برنامه ریزی همکاران این مشکل نیز به پایان رسید .
سلام امینی نماینده مردم استان ایلام در مجلس نیز در این نشست گفت: حضور در میان جامعه ورزش خود به خود نشاط و شادابی در انسان ایجاد می کند فعالیت های جامعه ورزش عیان است که در راستای توسعه و فراهم نمودن بستر مناسب برای ورزش تلاش ها و زحمات زیادی صورت گرفته است .
نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد : اگر بتوانیم جامعه را به سمت ورزش سوق دهیم آنگاه توانایی کاهش آسیب های اجتماعی را نیز به شکل بهتری پیدا خواهیم کرد.
امینی با بیان اینکه ماموریتی که ورزش و جوانان دارد فراهم کردن شرایط برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی است، افزود: جامعه هدف ورزش بیشتر قشر جوان و نوجوان است البته این به معنی نادیده گرفتن دیگر سنین برای پرداختن به ورزش نیست و در ورزش همگانی باید تمام تمرکز برنامه ریزان بر جذب همه اقشار مردم و خانواده های به فعالیتهای ورزشی باشد .
رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام یادآور شد: در نظام برنامه ریزی باید به قشر جوان توجه ویژه شود که این توجه به دلیل ساختار جسمی، روحی و شخصیتی جوانان در یک دوره سنی خاص است و اگر بتوان جوانان را درست هدایت کرد احتمال قرار گرفتن آنها در مسیر اشتباه کم می شود ولی اگر مورد غفلت قرار گیرند ممکن است تا آخر در مسیر اشتباه حرکت کنند.
وی با بیان اینکه توسعه محیط های ورزشی موجب کاهش تمایل به تفریحات نا سالم می شود، اضافه کرد: اگر بستری برای فعالیت ورزشی جوانان مهیا شود که حداقل های سلامتی در آن وجود داشته باشد جوان می تواند اوقات فراغت خود را در آن سپری و به تن و روح سالم بیندیشد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: لازمه داشتن جامعه سالم هزینه کردن برای توسعه ورزش و غنی نمودن اوقات فراغت جوانان است غیر این صورت نمی توان جامعه را با سلامت روحی و جسمی اداره کرد.
وی با بیان اینکه با تمام توان در خدمت به جوانان استان هستم، گفت: اگر چه در ابتدای راه خدمت قرار دارم و ممکن است هنوز راهکاری برای حل مشکلات جوانان نداشته باشم ولی به اتفاق همکارانم تا جایی که امکان داشته باشد برای مسائل مربوط به جوانان وقت گذاشته و در این راستا کمک خواهیم کرد.
امینی خاطر نشان کرد: در همه دنیا مرسوم است صنایع به کمک حوزه ورزش می آیند و به نحوی جبران هزینه های ورزش را عهده دار می شوند ولی در استان بدلیل نبود صنایع این امکان برای حوزه ورزش فراهم نیست.
وی در خصوص نامه ای که مدیرکل ورزش و جوانان استان تهیه و به وزارت نفت داده اند، گفت: وزیر نفت در پاسخ این نامه قول احداث ۱۲ فضای ورزشی را در استان ایلام داده ولی هنوز در این خصوص اقدام عملی صورت نگرفته است.
البته بنده در جریان این نامه نیستم اما پیگیر تعیین تکلیف این نامه و قولی که وزیر نفت داده است خواهم بود تا وزارت نفت برای احداث فضاهای ورزشی در استان مساعدت کند.

عضو کمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: برای بدست آوردن آنچه حق جوانان ماست باید همه با هم اقدام نموده و از مرکز پیگیر مباحث مربوط به مصوبات و اعتبارات باشیم و به منظور تحقق آنها یک بسیج همگانی در بین مدیران تشکیل دهیم .