مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از چاپ کتاب روایت وصال ویژه جشنواره رضوی در این استان خبر داد.

download-(2)

به گزارش راسان خبر؛ علی محمد نیاکانبا اعلام این خبر  افزود: این کتاب ویژه آثار چهارمین جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از سری برنامه های سیزدهمین جشنواره فرهنگی، هنری بین المللی امام رضا (ع) است که پارسال در مرکز این استان برگزار شد.
وی ادامه داد: این کتاب در شمارگان یک هزار نسخه در بردارنده آثار برگزیده این جشنواره بوده که شامل ١٣ خاطره و شش سفرنامه از برگزیدگان استان های مختلف کشور است.
وی اظهار کرد: همچنین در ابتدای این کتاب پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سخنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، سخنان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه گزارش آیین اختتامیه و بیانیه هیات داوران گردآوری شده است.
به گفته مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، چهارمین جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی ٢٨ مردادماه پارسال در مرکز این استان برگزار شد که از مجموع ٢٧٠ اثر ارسالی به جشنواره با موضوع خاطره نویسی و سفرنامه امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (ع) و سایر امامزادگان از ٢٦ اثر برگزیده تجلیل شد.
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی همزمان با دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) تا میلاد امام رضا (ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار می شود که امسال استان ایلام نیز میزبان این جشنواره است.
این جشنواره در استان ایلام از سال ٨٧ آغاز و تاکنون بصورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی برگزار شده است.