طی مراسمی با حضور “دکتر جهانگیری” معاون اول رئیس جمهور، “مهندس چیت چیان” وزیر نیرو، “مهندس مروارید” استاندار ایلام و معاون امور عمرانی استان، قرارداد چندین طرح با سرمایه گذاری بخش خصوصی منعقد گردید .

۱۳۹۵۵۲۳-۶۵۶

به گزارش راسان خبر؛ رییس هیئت مدیره و مدیرعامل آب و فاضلاب استان ایلام گفت : در راستای اجرای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، پروژه های مهم شرکت آب و فاضلاب با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود.

مهندس داراب بیرنوندی افزود : قراردادهای مشارکت بخش خصوصی در ۲۲ پروژه آب و فاضلاب کشور با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر نیرو، قائم مقام وزیر، مدیرعامل شرکت مهندسی آّبفای کشور و جمعی از استانداران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سرمایه گذاران بخش خصوصی نیرو با محوریت اقتصاد مقاومتی در تالار آبگینه تهران منعقد شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان ایلام ادامه داد : در این پروژه‌ ها بخش خصوصی به صورت مستقیم حضور دارد و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه‌ها و طرح‌ها را انجام می‌دهد.

مهندس بیرنوندی تسریع در انجام این پروژه ها، استفاده از منابع غیردولتی و تضمین دولت را از جمله مزایای این قرارداد برشمرد.

وی ضمن تقدیر از نگاه ویژه دولت به صنعت آب و فاضلاب کشور، تصریح کرد : با انعقاد این قرارداد شاهد نقطه عطفی در مشارکت بخش خصوصی با صنعت آب و فاضلاب کشور خواهیم بود.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان ایلام با بیان اینکه خدمت به مردم برای ما افتخار است، خاطرنشان ساخت : پروژه آب شیرین کن شهر صالح آباد یکی از همین چند طرح است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در قالب این قرارداد منعقد گردید .

لازم به ذکر است، انعقاد قرارداد مشارکت بخش خصوصی در ۲۲ پروژه آب و فاضلاب کشور با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر نیرو به ارزش افزون بر ۱۰ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال به عنوان یکی از راهکارهای وزارت نیرو برای رفع مشکل کمبود نقدینگی و تسریع در اجرای امور اجرایی گردید.