ایلام، راسان خبر_ رئیس سبک شیتوریو شکوکای گفت: ایلام یکی از مهمترین استان های ورزشی کشور در رشته کاراته است و با ورزشکارانی مستعد، توانمند و افتخار آمیز در کشور، اعتبار زیادی در این رشته ورزشی دارد.

dsc01022

به گزارش گروه روی خط رسانه های راسان خبر؛ ارسلان خزلی رئیس سبک شیتوریو فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در حاشیه برگزاری مسابقات کاراته جام آسیایی در ایلام به خبرنگار ان گفت: کاراته ایران به عنوان ورزشی ارزشمند و دارای شناسنامه ملی در دنیا شاخص است.
وی افزود: ورزشکاران استان ایلام نیز همیشه در رشته ورزشی کاراته افتخارات زیادی در رده ملی، بین المللی و جهانی کسب کرده اند و با حمایت و نگاه ویژه مسئولان به ورزش این استان قهرمان پرور و فرهنگ سازی در این زمینه می توانیم قهرمانان ارزنده ای بیشتری را به جامعه ورزش کشور معرفی کنیم.
خزلی تاکید کرد: ایلام یکی از مهمترین استان های ورزشی کشور در رشته کاراته است و با ورزشکارانی مستعد، توانمند و افتخار آمیز در کشور، اعتبار زیادی در این رشته ورزشی دارد.
وی یادآور شد: این استان در صورت حمایت های همه جانبه جوهر وجودی خود را در رشته های رزمی بویژه کاراته به منصه ظهور می رساند چرا که ورزشکاران این استان در ادوار گذشته در مسابقات مختلف و عرصه های داخلی و خارجی شایستگی خود را ثابت کرده اند.
وی به میزبانی مسابقات آسیایی کاراته در استان ایلام هم اشاره کرد و گفت: هر چند هماهنگی برای این مسابقات در سطح پایینی بود اما ایلام به خوبی پذیرای ورزشکاران شد و در واقع این مسابقات برای ارتقای سطح کیفی کاراته کشور و استان های ورزش دوستی مانند ایلام برگزار شده است.
علی اصغر پور ابراهیم دبیر سبک شیتوکریوشکوکای کور نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این چنین مسابقاتی برای دیده شدن و استفاده از ظرفیت و توانایی ورزشکاران استان ها برگزار می شود و استان های میزبان به مدد برگزاری اینگونه مسابقات جایگاه خود را ارتقا می دهند.
به گزارش ایرنا، مسابقات آسیایی کاراته (سبک شیتوریو) در ۲ بخش آقایان و بانوان با حضور بیش از کاراته کای خارجی از پنج کشور افغانستان، ترکیه، لبنان، عراق و پاکستان و بیش از ۶۰۰ کاراته از کشورمان از روز پنجشنبه در ایلام آغاز شد.