ایلام، راسان خبر_ کلنگ ساخت مدرسه مشارکتی بانک آینده صبح امروز یکشنبه و  در آستانه عید سعید قربان با حضور استاندار ایلام، مسئولان بانک آینده و جمعی از مدیران در شهر ایلام به زمین زده شد.

۸۲۲۲۶۳۵۷-۷۱۰۰۹۶۱۶

 به گزارش پایگاه خبری راسان خبر؛ صبح امروز در آیینی با حضور ناصر کریمی، عضو هیات مدیره بانک آینده، استاندار ایلام،  مدیرکل نوسازی مدارس،  مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر مسئولان استان کلنگ مدرسه ۶ کلاسه به زمین زده شد.
عضو هیات مدیره بانک آینده در حاشیه این آیین به خبرنگاران  گفت: ۱۵ مردادماه امسال سومین سالگرد تاسیس این بانک بود که در جشن شهروندی این بانک با مشارکت کارکنان تصمیم به ساخت مدارس مشارکتی گرفته شد.
ناصر کریمی بیان کرد: ساخت ۸ مدرسه توسط بانک آینده در استان های کمتر برخوردار، با نام مبارک حضرت امام رضا(ع)، هم زمان با عید سعید قربان، آغاز می شود. بانک آینده تلاش دارد؛ در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی نیز به نوبه خود نقش موثری را ایفا نماید..
وی اظهار کرد: بانک آینده برای ساخت هر مدرسه پنج میلیارد ریال و در مجموع ۴۰ میلیارد ریال مشارکت می کند و پیش بینی می شود این مدارس سال آینده مورد بهره برداری قرار بگیرند.
وی گفت: 
عضو هیات مدیره بانک آینده ادامه داد:  ساخت این فضاهای آموزشی با هدف تسهیل شرایط ادامه تحصیل کودکان و نوجوانان مستعد در مناطق کمتر برخوردار کشور ساخته می شود که امروز  یکشنبه  (در آستانه عید سعید قربان) با حضور جمعی از مردم مناطق مذکور، مسئولان استانداری و آموزش و پرورش، اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران بانک آینده، در این استان ها به زمین زده شد.
وی افزود: امیدواریم  این مدارس ، برای سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۶، مورد بهره برداری فرزندان آب و خاک اسلامیمان قرار گیرد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام نیز در این خصوص گفت: این مدرسه ابتدایی شش کلاسه در زمینی به گستره یک هزار و ۲۲۲ متر مربع احداث و در مجموع ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای اتمام عملیات ساخت نیاز داشته که پنج میلیارد آن توسط بانک آینده تامین خواهد شد.
سعید هژبری اضافه کرد:ترویج فرهنگ مدرسه‌سازی در استان ایلام باید همگانی شود و این مهم نیازمند همکاری مردم و خیرین مدرسه ساز است.
وی تصریح کرد: چند سالی است که خیرین در امر مدرسه‌سازی پیش رو شده و توانسته‌اند بخش عظیمی از فضای آموزشی در استان را بسازند که جای بسی خوشحالی را به دنبال دارد.
این مدرسه در ضلع غربی شهر ایلام و در جوار مسکن مهر احداث شده که با بهره برداری از آن مشکل دسترسی ساکنان این منطقه به فضای آموزشی رفع می شود.

سعید هژبری  ابراز امیدواری کرد؛  با بهره برداری از این فضاها سرانه استاندارد آموزشی برای دانش آموزان مناطق مختلف این استان فراهم شود.
۸۲۲۲۶۳۵۷-۷۱۰۰۹۶۱۶۸۲۲۲۶۳۵۷-۷۱۰۰۹۶۱۸ ۸۲۲۲۶۳۵۷-۷۱۰۰۹۶۲۰ dsc03798