راسان خبر، ایلام_ بخشدار صالح آباد گفت: هر گونه سرمایه گذاری در بخش باید به گونه ای مدیریت شود که منجر به رفع بیکاری گردد.

IMG_20170213_50394
به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام محمد تاسمه در یادواره شهدای گلان با تقدیر از رشادتهای شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و همچنین پشتیبانی و حمایت مردم صالح آباد و روستای گلان از رزمندگان اسلام، اظهار داشت: یادآوری رشادتها و خاطرات مردم بومی منطقه در کنار رزمندگان اسلام و شناخت ایثارگریهای مردم برای هر شخص و یا شرکتی که برای سرمایه گذاری در این خطه مقدس پای می گذارد یک ضرورت است، چرا که این سرزمین مقدس که امروز به فرصتی برای کسب درآمد تبدیل شده نتیجه مجاهدتها و تلاش های مردانی است که با نثار جان خود درخت انقلاب را پرثمر کردند.
بخشدار صالح آباد در ادامه با گرامی داشت یاد و خاطره فرمانده دوران دفاع مقدس حضرت ایت الله هاشمی رفسنجانی که با حکم امام فرماندهی رو پذیرفتن و در ان مقطع به خوبی درخشیدند، بیان کرد: از ایستادگی و مقاومت اهالی روستای گلان و دیگر مناطق درگیر در جنگ در استان و نیز پشتیبانی مردمان این دیار از خط مقدم جبهه می توان صدها فیلم و مستند ساخت و در تاریخ این سرزمین مقدس ماندگار کرد.
وی در ادامه به فعالیتهای دولت اشاره کرد و افزود: در بحث کشاورزی آبیاری زهکشی هیجداندشت با اعتباری بالغ یر ۳۵ میلیارد تومان در حال اجراست در بحث آبرسانی به روستاهای بخش، مجتمع آب رسانی گلان‌ ، ریکا، و سرنی با اعتباری بالغ بر ۴میلیارد تومان در حال اجراست، همچنین آب شیرین کن شهر صالح آباد با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان در حال اجراست که سرجمع سرمایه گذاری دولت در صالح آباد برابر تملک دارایی های سه شهرستان است که خود جای تقدیر دارد .
محمد تاسمه گفت: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل مزین شده است، دولت این ضرورت را بخوبی دریافته و در تلاشیم تا بیکاری جوانان در بخش را با استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های منطقه مرتفع نمائیم .
وی با انتقاد از وضعیت نامطلوب اشتغال در کارگاههای مستقر در بخش خواستار بکارگیری نیروهای بومی بخش در این کارگاهها شد.
بخشدار صالح آباد در پایان با تقدیر از حضور پرشور مردم بالاخص اهالی بخش صالح آباد در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، بیان کرد: همه ما پاسدار خون شهیدان و سرباز رهبر فرزانه انقلاب هستیم که مردم بخش بخوبی این مهم را به انجام رسانده و مشت محکمی را به دهان یاوه گویان کوبیدند.