مدیرکل هواشناسی استان ایلام گفت: بر اساس اطلاعات ایستگاه های هواشناسی استان در جریان بارندگی های ۲۴ ساعت از ساعت ۹/۳۰ صبح شنبه تا ۹/۳۰ صبح یکشنبه بیشترین میزان بارندگی در شهرستان بدره با ۶۱ میلی متر ثبت شده است.

۲۰۰۲۳۶۷۱۲-۰۰۱

۲۰۰۲۳۶۷۱۲-۰۰۱

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ یوسف شیخ الملوکی اظهار کرد: بعد از بدره بیشترین میزان بارندگی در ایستگاه های ایلام و ارکواز با ۵۹ میلی متر، ایوان با ۵۸ میلی متر و کارزان با ۵۶ میلی متر ثبت شده است.
وی افزود: همچنین در این مدت در ایستگاه های فرودگاه ایلام و سرابله ۵۱٫۸ میلی متر، چوار و شباب ۴۹ میلیمتر بارندگی ثبت شد و کمترین میزان بارندگی نیز مربوط به ایستگاه های دهلران با ۱٫۱ میلی متر، موسیان ۱٫۵ میلیمتر و آبدانان ۸٫۵ میلی متر است.
مدیرکل هواشناسی استان ایلام تاکید کرد: این میزان بارندگی در مناطق مختلف استان بر اثر فعالیت یک سامانه سودانی و مرطوب جنوبی است که از روز گذشته وارد آسمان استان شده و تا اوایل وقت دوشنبه هفته جاری نیز ادامه خواهد داشت.
شیخ الملوکی یادآور شد: با نزدیک شدن به ساعت های پایانی فعالیت این سامانه شدت بارندگی ها در جنوب استان خواهد بود و از فردا صبح نیز این سامانه بارشی به تدریج از آسمان استان خارج می شود