ایلام، راسان خبر_ دومین دوره آزمون جامع و بیستمین آزمون ادواری استانداردهای مهارت‌آموزی شاخه کاردانش در سه حوزه امتحانی در استان ایلام برگزار شد.

۳۸۱۶۶۶_orig

به گزارش راسان خبر؛ علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در حاشیه برگزاری این آزمون در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهرستان ایلام، اظهار کرد: این آزمون در سه شهرستان ایلام، آبدانان و دهلران به‌طور هم‌زمان از ساعت ١٠ برگزارشده است.

وی، تصریح کرد: این آزمون بیستمین آزمون ادواری استانداردهای مهارت‌آموزی شاخه کاردانش آزمون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به‌طور هم‌زمان در کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: آزمون ادواری استانداردهای مهارتی کار و دانش، آزمونی است که به‌صورت دوره‌ای برای تعیین مهارت افرادی که به هر نحو ممکن، مهارتی را کسب کرده‌اند، بر اساس استانداردهای مهارتی کار و دانش برگزار می‌شود.

محمدنیاکان، بابیان اینکه با تلاش همه همکاران، تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه بهتر این آزمون در شهرستان‌های آبدانان، دهلران و ایلام فراهم‌شده است، ابراز کرد: این آزمون به دو صورت کتبی و علمی برگزار می‌شود که آزمون عملی بعد از آزمون کتبی با حضور اساتید مجرب از شرکت‌کنندگان در این آزمون گرفته می‌شود.

مسئول آموزش مهارت‌های کار و دانش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، نیز گفت: این آزمون تحت نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  و دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و  به شرکت‌کنندگان بعد از کسب نمره قبولی گواهینامه مهارت‌های کار و دانش اعطاء می‌شود.

وی، بابیان اینکه در این آزمون ٤٣٨ نفر در سه حوزه امتحانی حضور دارند، ابراز کرد: این آزمون در شهرستان‌های آبدانان با حضور ١٦٠ داوطلب، ایلام ١٦٨ داوطلب و دهلران ١١٠ نفر  در محل مجتمع‌های فرهنگی و هنری ارشاد این شهرستان‌ها با حضور ناظر و بازرس ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

ملکشاهی، رشته‌های این آزمون را تصویرسازی، صفحات وب و مدیریت خانواده عنوان کرد و افزود: این آزمون دومین آزمون تحصیلی استاندارهای مهارتی کاردانش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال تحصیلی ٩٥-٩٤ است.

 مسئول آموزش مهارت‌های کار و دانش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در پایان با تقدیر از تلاش همکاران در برگزاری منظم این آزمون، خاطرنشان کرد: طبق تفاهم‌نامه وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سالانه طی دو مرحله کتبی و عملی آزمون جامع استاندارهای مهارتی برگزار می‌شود تا پس از کسب نمرات لازم در این آزمون، گواهینامه مهارت به شرکت‌کنندگان اعطا ‌شود.

 گفتنی است،  ناظر اعزامی و بازرس ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعزامی از تهران بر روند برگزاری این آزمون نظارت داشت.