ایلام، راسان خبر_ رئیس خانه مطبوعات ایلام از برگزاری ویژه برنامه آیین روز خبرنگار و جشن تجلیل از خبرنگاران استان ایلام در روز ۱۷ مرداد ماه جاری خبر داد.

 

images
به گزارش گروه روی خط رسانه های راسان خبر؛ عبدالحمید کرمی  اظهار کرد: مراسم بزرگداشت روز خبرنگار امسال بر خلاف سال های گذشته بصورت مسابقه و جشنواره ای نیست و از خبرنگاران عضو خانه مطبوعات تجلیل می شود.
وی گفت: در این آیین که با حضور مسئولان و مدیران اجرایی استان ایلام برگزار می شود برنامه های مختلفی برای اهالی رسانه در نظر گرفته شده است.
کرمی تجلیل از پیشکسوتان عرصه خبر و اطلاع رسانی و خبرنگارانی که بیشترین فعالیت خبری را در طول سال گذشته داشته اند را از دیگر بخش های آیین روز خبرنگار امسال در این استان اعلام کرد.
وی با بیان اینکه نگاه مراسم امسال روز خبرنگار با هدف تقویت مطبوعات محلی است، افزود: از نشریات محلی استان که از ۱۷ مرداد پارسال تاکنون بیشترین چاپ و تولید اخبار را داشته اند نیز تجلیل خواهد شد.
رئیس خانه مطبوعات ایلام یادآور شد: همچنین در جشن روز خبرنگار امسال از مسئولان و خبرنگارانی که بیشترین همکاری و مشارکت را در برگزاری نخستین جشنواره فرامرزی مطبوعات و خبرگزاری های استان های مرزی ایران و عراق داشته اند، نیز تقدیر بعمل می آید.
تریبون آزاد برای بیان مطالب خبرنگاران از دیگر برنامه های آیین روز خبرنگار در استان ایلام است.
۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افغانستان در سالنامه رسمی کشور بعنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.
ایرنا