مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، گفت: در ایام ماه مبارک رمضان سفره کریمانه در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری شاخص این استان در مناطق مختلف روستایی، عشایری و شهری برگزار می‌شود.

۳۶۸۶۵۶_orig

به گزارش راسان نیوز؛ حجت‌الاسلام علی چراغی پور، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد:  این برنامه در راستای مشارکت گسترده اعضای کانون‌ها و سایر اقشار مختلف مردم در فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی برگزار شود.

 وی، بابیان اینکه برنامه‌های متنوعی در ایام ماه مبارک رمضان سال جاری برگزار می‌شود، ابراز کرد: استفاده از ظرفیت‌های موجود ستاد عالی و دبیرخانه استان، تعامل با سایر دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی استان برای برنامه‌های ماه مبارک رمضان از اهداف برگزاری این برنامه‌هاست.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، گفت: چاپ و توزیع اوقات شرعی، توزیع بروشور ادعیه مربوط به ماه مبارک رمضان،  توزیع بروشور مربوط به اعمال شب‌های قدر و اهدای کتاب‌های دینی به‌ویژه قرآن کریم و نهج‌البلاغه به کانون‌ها، برگزاری نمایشگاه کتاب قرآنی و ویژه‌برنامه‌های دینی و فرهنگی از برنامه‌های دبیرخانه مساجد ایلام در ماه مبارک رمضان است.

 چراغی پور، فعال‌سازی بیش‌ازپیش کلیه کانون‌ها و کتابخانه‌های مساجد در امر بزرگداشت و توجه ویژه به ماه مبارک رمضان، برپایی سفرهای کریمانه افطار در سطح کانون‌های منتخب، توجه ویژه به نهج‌البلاغه در برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی و مشارکت در برگزاری مجلس وعظ و خطابه در مساجد در اولویت برنامه‌های دبیرخانه مساجد استان قرار دارد.

 وی، بیان کرد: برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی و مذهبی به‌ویژه کتاب‌خوانی در سطح کانون‌ها بزرگداشت مناسبت‌های ماه مبارک رمضان به‌ویژه ولادت حضرت خدیجه(س) ولادت امام حسن مجتبی(ع)،  لیالی قدر و شهادت امیرالمؤمنین(ع) و روز قدس و عید سعید فطر، قرائت سراسری زیارت امین‌الله در ظهر شهادت امیرالمؤمنین(ع) نیز از برنامه‌های این دبیرخانه در ماه رمضان است.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود  اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی استفاده از تقارن تعطیلی مدارس با برنامه‌های ماه مبارک رمضان در راستای آشنایی بیش‌ازپیش مخاطبان با معارف دینی به‌ویژه ائمه اطهار(ع) استفاده کرد.

 وی، در پایان گفت: در این ایام با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئول و کارکنان دبیرخانه مساجد استان از برنامه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در ایام ماه مبارک رمضان در سطح استان بازدید می‌شود.