به گزارش راسان خبر؛ به مناسبت بزرگداشت شهدای هفتم تیرماه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و یاران با وفایش ، مراسمی با حضور کارکنان دستگاه های قضایی استان برگزار گردید. در این مراسم ابتدا علی محمدی معاون قضایی دادگستری ایلام به ایراد سخن پرداخت و در خصوص عملکرد دستگاه های قضایی نکاتی […]

IMG_0094-620x330

به گزارش راسان خبر؛ به مناسبت بزرگداشت شهدای هفتم تیرماه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و یاران با وفایش ، مراسمی با حضور کارکنان دستگاه های قضایی استان برگزار گردید.
در این مراسم ابتدا علی محمدی معاون قضایی دادگستری ایلام به ایراد سخن پرداخت و در خصوص عملکرد دستگاه های قضایی نکاتی را بازگو شد.وی اجرای عدالت را فلسفه اصلی دستگاه قضایی دانست و تلاش کارکنان خدوم این دستگاه ها را در همین راستا ارزیابی کرد.ایشان علم را برای آحاد جامعه زینت و برای قضات واجب معرفی کرد، علی محمدی تسلط بر امور و علم بر قضایا را برای قضات لازم و ضروری خواند.
در ادامه حجه الاسلام والمسلمین لطفی نماینده ولی فقیه در استان در خصوص سیره امام علی علیه السلام به ایراد سخن پرداخت و اذعان داشت: حضرت علی(ع) مانند سایر زما‌م‌داران نبود كه تنها به حكومت‌داری خویش بیندیشد و از هدایت‌گری كه مهم‌ترین وظیفه‌ی امامان است، غفلت نماید. به همین دلیل، نهج‌البلاغه، سرشار از ره‌نمودهای اخلاق نظری و عملی است. بیانات اخلاقی امام به جهان‌بینی و فرجام شناسی آن حضرت وابستگی معناداری دارد.
ایشات تصریح کردند: با این‌كه، امت پیامبر، پس از وفات آن حضرت، در امر خلافت، گرفتار اختلاف شدند و امانتی كه پیامبر به دست علی(ع) سپرد، توسط افراد كینه‌توز غصب شد، ولی امام علی(ع) با موقعیت‌ شناسی، صبر را بر تقابل ترجیح داد. و با سكوت، در مقابل فتنه و آشوب ایستاد تا این‌كه، دین رسول الله بماند.
حجه الاسلام والمسلمین لطفی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و تقدیر از زحمات دستگاه های قضایی استان، در خصوص شهید دکتر بهشتی گفت: شهید مظلوم آیت الله بهشتی در پرتو جامعیت بی نظیری که داشت توانست علیرغم همه فشارهائی که بر او وارد می شد در مدت کوتاهی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی فرصت خدمت به اسلام و ملت را یافته بود، بزرگترین خدمات را به انقلاب اسلامی بعمل آورد و آثار ارزشمندی از خود بجا گذاشت که از جمله عوامل تضمین کننده راه آینده این حرکت عظیم اسلامی می باشند.