ایلام، راسان خبر_ مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان ایلام از تدوین بسته حمایت از توسعه اشتغال پایدار در کشور خبر داد.

download

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ “مرتضی دارایی” اظهار داشت : در راستای اشتغالزایی و مقابله با معضل بیکاری بسته «حمایت از توسعه اشتغال پایدار» به مرحله تدوین و ابلاغ رسیده است.

دارایی خاطرنشان کرد : یکی از دغدغه های اساسی دولت موضوع اشتغال بوده که در راستای تدوین این بسته حمایتی تمامی طرح‌های توسعه اشتغال مورد بررسی و بازبینی قرار گرفته است.

وی ادامه داد : در روند ارزیابی طرح‌های اشتغال سه محور مهم شامل وام‌های خوداشتغالی ، اشتغال ضربتی و بنگا‌ه‌های زود بازده در اولویت قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان ایلام تاکید کرد : در مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای اجرای بسته حمایت از توسعه اشتغال پایدار مشوق ها و حمایت‌های مالی برای ایجاد انواع پروژه های صنعتی، پروژه های واقع در مناطق محروم ، مناطق مرزی ، پروژه های مشارکتی و پروژه های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

دارایی با اشاره به مصوبه منابع اعتباری و مشوق های مالی ، گفت : برای طرحها و پروژه های اشتغال زا ، منابع اعتباری و مشوق هایی در نظر گرفته شده است که برای تامین سرمایه این پروژه ها از محل تسهیلات اعطایی موسسات عامل ، تسهیلات اعطایی نهادهای عمومی ، دولتی و غیردولتی ، تسهیلات اعطایی صندوق توسعه ملی و کمک های فنی و اعتباری دستگاههای اجرایی ملی و استانی پیش بینی شده است.

وی در پایان با بیان اینکه سهم آورده متقاضی به نسبت تسهیلات منابع مذکور ، در پروژه های مختلف مشمول برخی تخفیفات است ، افزود : این تسهیلات ، با تخفیف در نرخ سود به متقاضیان پرداخت می شود به طوری که پروژه های واقع در شهرک های صنعتی ، کشاورزی ، دامپروری ، و نواحی صنعتی ۲ درصد ، پروژه های واقع در مناطق روستایی ۲ درصد ، پروژه های واقع در مناطق مرزی ۲ درصد ، پروژه های مشارکتی به ازای هر ۲۵خانوار ، نیم درصد و حداکثر تا ۴ درصد و پروژه های دانش بنیان ۲ درصد یارانه در نرخ سود را مشمول خواهند بود