به گزارش خبرنگار  راسان خبر, به مناسبت فرارسیدن هفته تامین اجتماعی صبح امروز یک شنبه مدیران سازمان تامین اجتماعی استان در نشیت خبری با اصحاب رسانه  عملکرد سازمان در استان را تشریح کردند. مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان ایلام: به منظور حمایت از تولید و اشتغال در سال گذشته  430 کارگاه مورد بخشودگی جرائم قرار گرفتند […]

 به گزارش خبرنگار  راسان خبر, به مناسبت فرارسیدن هفته تامین اجتماعی صبح امروز یک شنبه مدیران سازمان تامین اجتماعی استان در نشیت خبری با اصحاب رسانه  عملکرد سازمان در استان را تشریح کردند.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان ایلام: به منظور حمایت از تولید و اشتغال در سال گذشته  430 کارگاه مورد بخشودگی جرائم قرار گرفتند

مهندس سهیلا ملکشاهی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت فرارسیدن هفته تامین اجتماعی گفت:به منظور از حمایت  سازمان تامین اجتماعی از بخشودگی  جرائم  کارفرمایان خوش حساب  در سال گذشته(95 )  و به منظور حمایت از تولید و اشتغال  430 کارگاه  در سطح استان مورد بخشودگی جرایم قرار گرفتند که کل مبلغ بدهی پرداخت شده  تا کنون  2 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: همچنین در راستای اقتصاد مقاومتی و ارتقا ء سطح کیفیت و کمیت خدمات ارایه شده  سازمان و به منظور  افزایش رضایتمندی مخاطبان سازمان  خدمات کارت الکترونیکی در مراکز ملکی ایجاد شد که علاوه بر  کاهش هزینه ها  سبب خدمات رسانی بهتر نیز به بیمه شدگان شده است.

ملکشاهی همچنین از  مهمترین وظایف  سازمان در استان ایلام  را ایجاد امنیت اجتماعی برای مستمری بگیران، از کار افتادگان و بازنشستگان عنوان کرد و گفت: از جمله  ارائه شده به بیمه شدگان سازمان را پرداخت  مستمری، مزایای نقدی و غیر نقدی؛ کمک هزینه ازدواج، ارائه بن ،  پرداخت  غرامت  و دستمزد  در  ایام بارداری،  بیماری ، و غیره..عنوان کرد.

مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان ادامه داد :  متوسط هزینه تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت مریوط به خدمات سازمان در استان در ماه بیش از   140 میلیارد ریال  است  که اگر  بخواهیم هزینه های درمانی را نیز به این مبلغ اضافه کنیم   هزینه های  سازمان بالاتر  از این رقم (140 میلیارد ریال )خواهد شد  و این نشان از توجه ویژه سازمان به بیمه شدگان است.

وی همچنین تعداد کارگران ساختمانی  بیمه شده در استان را  12 هزار 700 نفر عنوان و خاطر نشان کرد به زودی تعداد 100 نفر دیگر نیز به این افراد اضافه خواهد شد.

مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان افزود : سازمان مجور بیمه شدن تعداد 500 نفر افراد  دارای کارت مهارت فنی از جمله کارگرانی که در این راستا  اشتغال یا فعالیت دارند از جمله،  ساخت ساز،  تجدید بنا و تخریب ساختمان با توجه به نداشتن کارفرمای خاص در سطح  استان صادر کرده است که به زودی در استان اجرا خواهد شد.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام :  نرم افزاری  ssn در هفته تامین اجتماعی در سراسر کشور افتتاح خواهد شد 

دکتر کریم لاله ماژین نیز در این نشست گفت: از جمله راه کارهای سازمان تامین اجتماعی در کشور که در هفته ی تامین اجتماعی افتتاح خواهد شد  راه اندازی نرم افزار  ssn است و به  این معنی که بیمه شده تامین اجتماعی صاحب شماره یونیک یا خاص می شوند.

وی همچنین کل بودجه سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته را  2 هزار میلیارد تومان عنوان  و افزود  این رقم  در سال جدید به 82 هزار میلیارد تومان افزایش داده شده است.

دکتر کریم لاله ماژین سهم بودجه استان در سال گذشته از این رقم (2 هزار میلیارد تومان ) ۷۲ هزار میلیارد تومان بوده  که نزدیک به ۴۲ هزار  آن صرف بیمه مستمری بگیران و از کار افتادگان شده است. 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان  ادامه داد: در ۴ سال دولت تدبیر و امید (٩٢ تا کنون )بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار یعنی هر نفر ۵ بار به مراکز ملکی طرف قرارداد سازمان در سطح استان مراجعه کرده اند.

وی ادامه داد: سازمان در طول دولت یازدهم خدمات قابل توجه ای را به بیمه شدگان در سراسر کشور ارائه داده است  که شاید خیلی از این آ مار و ارقام مورد توجه بیمه شدگان که بانیان  و صاحبان اصلی سازمان  است فرار نگرفته است.

وی گفت: امروزه نقش این سازمان در حمایت وصیانت از نیروی کار برکسی پوشیده نیست زیرا این سازمان متعلق به قشر کارگر است.

در پایان  این نشست مدیران سازمان تامین اجتماعی استان ایلام به سوال خبرنگاران پاسخ دادند.

19 تا 25 تیرماه به عنوان هفته تامین اجتماعی نامگذاری شده است.