ایلام، راسان خبر_معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام گفت: ۵۲۹ هزار و ۲۰۵ نفر از جمعیت این استان (معادل ۹۵ درصد جمعیت براساس سرشماری سال ۹۰) مشمول دریافت سهام عدالت هستند.

download-6

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام، علی آخی زاد در خصوص راه اندازی سامانه رسمی سهام عدالت اظهار کرد: با تلاش سازمان خصوصی سازی سامانه رسمی سهام عدالت به نشانی اینترنتی samanese.ir راه اندازی شده و مشمولان دریافت سهام عدالت می توانند آخرین اطلاعات مربوط به سهام خود را از طریق این سامانه دریافت و پیگیری کنند.
وی افزود: خرید و فروش سهام عدالت در حال حاضر ممنوع است و تا اعلام رسمی توسط سازمان خصوصی سازی برگه های سهام، غیر قابل خرید و فروش است و برگه در اختیار مشمولان تنها برگه ثبت نام سهام عدالت است و قابلیت خرید و فروش ندارد.
آخی زاد با بیان اینکه داشتن برگه های سهام تایید شده توسط شرکت های تعاونی سهام عدالت، به منزله ثبت نام قطعی و مشمول بودن دارندگان در این طرح است، یادآور شد: هم اکنون ثبت نام جدیدی از مشمولان سهام عدالت انجام نمی شود لذا اخبار و اطلاعات مستند و موثق مربوط به این طرح فقط از طریق سایت مذکور قابل پیگیری است.
طرح سهام عدالت سال ۸۵ و به دستور رئیس جمهوری دولت نهم و به منظور توزیع عادلانه ثروت بین قشرهای مختلف جامعه شکل گرفت و طبق آمار تاکنون در سراسر کشور ۴۹ میلیون نفر در این طرح ثبت نام کرده اند.