حبیب اله محبی، مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام روز شنبه در گفتگو با خبرنگار سای خبری راسان خبر در ایلام  گفت: یک هزار و ۵۴۴ کیسه سیمان به وزن یک هزار و ۹۶۰ تن به صورت رایگان بین مردم مناطق سیل زده ماژین دره شهر و سیروان توزیع شد. وی افزود:تاکنون ۹۹۰ واحد احداثی شهری […]

حبیب اله محبی، مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام روز شنبه در گفتگو با خبرنگار سای خبری راسان خبر در ایلام  گفت: یک هزار و ۵۴۴ کیسه سیمان به وزن یک هزار و ۹۶۰ تن به صورت رایگان بین مردم مناطق سیل زده ماژین دره شهر و سیروان توزیع شد.

وی افزود:تاکنون ۹۹۰ واحد احداثی شهری و روستایی ، ۲ هزار ۹۱۹ واحد تعمیری و ۱۰۰۰ واحد معیشتی جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اظهار داشت: از این تعداد ۶۲۰ واخد احداثی. ۲ هزار و ۶۰ واحد تغمیری و ۴۵۵ واحد معیشتی با بانک های عامل اخذ قرارداد شده است.

وی بیان داشت: تاکنون ۹۸۸ واحد شهری و روستایی آواربرداری شده است همچنین پروانه ۷۷۹ واحد در این مناطق به صورت رایگان صادر شده است.

وی تصریح کرد: ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک های بلاعوض به سیل زدگان ایلام پرداخت شده است.

وی یاداور شد: واحدهای احداثی شهری ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۲۰ میلیون ریال بلاعوض و واحدهای روستایی ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات و  ۱۰۰میلیون ریال  بلاعوض  پرداخت می شود.

 محبی خاطرنشان کرد: هم اکنون کار بازسازی   ۱۲ واحد شهری و روستایی در مناطق سیل استان به اتمام رسیده است.

گفتنی است، سیل فروردین  به بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی در استان آسیب وارد کرده است.