به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از  روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی استان ایلام، مدیر تعاون روستایی استان ایلام گفت: در طی 2 ماه سال جاری بیش از 390 تن کود اوره یارانه ای تامین در بین کشاورزان منطقه در شهرستان دهلران توزیع شده است. وی افزود کود اوره توزیع شده معادل 7800 […]

به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از  روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی استان ایلام، مدیر تعاون روستایی استان ایلام گفت: در طی 2 ماه سال جاری بیش از 390 تن کود اوره یارانه ای تامین در بین کشاورزان منطقه در شهرستان دهلران توزیع شده است.

وی افزود کود اوره توزیع شده معادل 7800 کیسه می باشد و پیش بینی میشود این مقدار کود توزیع شده در بین کشاورزان استان تا پایان سال به مقدار 10 هزار تن افزایش یابد.

 مدیر تعاون روستایی استان ایلام در ادامه همچنین از خرید  بیش از 72 هزار تن گندم از مناطق جنوبی استان ایلام خبر داد و گفت: با توجه به شروع عملیات خرید گندم در مناطق جنوبی استان از اوایل اردیبهشت ماه سال جاری تا کنون بیش از 72 هزار تن گندم بصورت تضمینی با نرخ مصوب هیات دولت برای هر کیلو 13000 تا 13300 ریال توسط 8 مرکز خرید تحت پوشش شبکه تعاون روستایی خریداری شده و تمامی مراکز خرید تا پایان فصل برداشت در حوزه جنوبی استان فعال   می باشند.

وی خاطرنشان کرد: از این مقدار گندم خریداری شده 17هزار تن دوروم و 54 هزارتن گندم معمولی می باشد.

همایون کریمی  افزود: پیش بینی می شود در سال جاری حدود 130 هزار تن گندم توسط شبکه تعاون روستایی از کشاورزان خریداری گردد.

لازم به ذکر است؛ نرخ مصوب خرید تضمینی یک کیلو گندم معمولی امسال با 4درصد افت مفید و 2درصد افت غیرمفید 13000 ریال است.