سایت خبری راسان خبر روز جمعه(8اردیبهشت ) در تازه ترین یادداشت  خود به موضوع تبلیغات زودهنگام در سطح استان ایلام پرداخته است. در این مطلب آمده است؛ مردم استان ایلام همیشه در صحنه لغب گرفته اند ، چرا که همواره در همه انتخابات ها  در میزان مشارکت، رتبه اول تا پنجم را در کشور کسب […]

سایت خبری راسان خبر روز جمعه(8اردیبهشت ) در تازه ترین یادداشت  خود به موضوع تبلیغات زودهنگام در سطح استان ایلام پرداخته است.

در این مطلب آمده است؛ مردم استان ایلام همیشه در صحنه لغب گرفته اند ، چرا که همواره در همه انتخابات ها  در میزان مشارکت، رتبه اول تا پنجم را در کشور کسب کرده اند.

مردم  شهر مرزی ایلام، که در طول جنگ 8 سال دفاع مقدس به دنیا ثابت کرده اند که همواره برای دفاع از خاک وطن جانشان را هم فدا می کنند،  حضور در عرصه انتخابات را همانند موارد دیگر برای خود لازم می دانند.

در حالی که هنوز زمان تبلیغات رسمی کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا در سطح کشور به طور رسمی آغاز نشده است، اما این افراد باتشکیل کانال های تلگرامی اقدام به شروع تبلیغات زود هنگام  در فضای مجازی نموده  و تلاش میکنند با افزایش تعداد اعضا  خود را از سایر کاندیداها بالا کشیده و آراء بیشتری را برای خود کسب کنند.

این افراد که جمعیتی بیش از  500 نفر  در سطح استان هستند همچنین  سعی می کنند با حضور در سطح شهر،  پارک ها، شب نشینی ها، حضور در مراسمات عروسی و  حتی خاکسپاری نفوذ خود را تقویت کنند و با سر دادن  شعارهایی که دیگر  کمتر به باور مردم  مینشیند ،  زمینه ی جک ساختن  را  برای  مدتی در بین مردم فراهم سازند.

این  افراد خوش ذوق و با سلیقه که  از هر راهی برای حضور در جمع استفاده می کنند، با توجه به تعداد چشم گیر دانشجویان،   با مراجعه به درب دانشگاهای استان که اله ماشالله تعدادشان هم کم نیست،  با حضور در جمع دانشجویان با  دادن  وعدهای آشنای انتخاباتی به مثال « طلوع آفتاب، رفع بیکاری » در وجود این افراد رخنه کرده و  برای ساعت های زودگذر خنده هایی را بر لبان این افراد می نشانند.

صبح امروز جمعه  و در دومین روز از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 96 هواداران برخی کاندیداهای شورای اسلامی شهر با حضور در محل برگزاری آزمون، اقدام به پخش بسته های حاوی عکس کاندید مورد نظر،  آیه های  ان یکاد  و وسایل لوازم التحریر در میان داوطلبان نمودند، آفرادی  که  تا حدودی  از وضعیت  آزمون  راضی بودند با خوشحالی قول به رای دادن به این افرد داده و آنهایی که نه دست رد بر سینه ی هوادران می زدنند.

کمی آن طرف تر،  تعداد چندتن از کاندیداها که به واسطه ی انتشار عکس هایشان در فضای مجازی تا حدودی  چهره هایشان برای هر عضو کانال تلگرامی آشنا بود، عزم خود را جزم کرده بودند که به طور رسمی  خود وارد عرصه تبلیغات  شوند  و  با توزیع بروشورهایی که رزومه ی کاری آنان  در آن  چاپ شده بود با گفتن اینکه  که ناامید نباش انشالله که قبول میشوید با برقراری ارتباط زمینه ی معرفی خود را فراهم می ساختند.

در حالی که بارها و بارها   اطلاعیه هایی از سوی ستاد انتخابات کشور مبنی بر خلاف بودن تبلیغات زودهنگام  با  تاکید بر اینکه  با این افراد برخورد خواهد شد،  ولی گویا عدم نظارت کافی سبب شده  کاندیداها از فرصت به وجود امده نهایت استفاده را برده و سکوت مسئولان را مهره ی شانس برای خود تلقی کنند.