به گزارش راسان خبر و به نقل از شبستان، مجید ابهری، یک آسیب شناس گفت: ۷۰ درصد از جوانان به دلیل ترس از جدا شدن از دوران تجرد به سمت ازدواج نمی روند.به دلیل اینکه مسوولیت پذیر نیستند فشار های زندگی را نیز نمی توانند تحمل کنند. آسیب شناس و بنیان گذار علوم رفتاری درباره […]

زنگ+خطر+تجرد+قطعی+برای+جوانان+به+صدا+درآمد-مقصر+تاخیر+در+ازدواج+جوانان+چه+کسی+است؟

به گزارش راسان خبر و به نقل از شبستان، مجید ابهری، یک آسیب شناس گفت: ۷۰ درصد از جوانان به دلیل ترس از جدا شدن از دوران تجرد به سمت ازدواج نمی روند.به دلیل اینکه مسوولیت پذیر نیستند فشار های زندگی را نیز نمی توانند تحمل کنند.

آسیب شناس و بنیان گذار علوم رفتاری درباره ی موانع ازدواج با اشاره به علل رفتاری گفت: اصلی ترین علت رفتاری کاهش آمار ازدواج و پررنگ شدن مسوولیت ناپذیری است.

بنیان گذار علوم رفتاری در کشور بیان کرد: خانواده ها نیز به فرزندان مسوولیت پذیری و مهارت های زندگی را یاد نداده اند  که اگر با مشکلی رو به رو شدند آن را حل کنند.

وي با بيان اينكه فاصله بين رسيدن به بلوغ تا ازدواج جوانان در سه دهه اخير ۵ تا ۱۵ سال بوده است، اظهار داشت: در حال حاضر فاصله بين سن بلوغ و ازدواج جوانان ۱۵ تا ۳۰ سال است.

این استاد دانشگاه با اشاره به علل محیطی موانع ازدواج گفت:بیکاری و مشکلات اقتصادی از علل محیطی است.اکنون به طور متوسط برگزاری یک مراسم عروسی ۲۰ میلیون تومان هزینه دارد یک جوان از کجا می تواند این هزینه های سنگین را تامین کند.

ابهری بیان کرد: عدم اشتغال جوانان، گراني مسكن، بالا رفتن سليقه دختران و كسب تحصيلات دانشگاهي از جمله دلايل تأخير ازدواج جوانان است.علل های رفتاری و محیطی مانع از ازدواج می شوند و منجر می شود تا آمار ازدواج جوانان کاهش یابد.

بنیان گذار علوم رفتاری ادامه داد:متاسفانه نفوذ شبکه های ماهواره ای وگسترش شلختگی جامعه با وجود سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف که راه را برای ارتباط راحت تر باز کرده است باعث افزایش آمار ازدواج های غیر رسمی شده است.

وی بیان کرد:ارتباط هایی که  جنس مخالف با یکدیگر برقرار می کنند باعث شده تا جوانان احساس نیاز نکنند ، یک نیاز عاطفی و جنسی ما داریم که جوانان با برقرای ارتباط ها دیگر این نیاز های را احساس نمی کنند و به دنبال ازدواج که  هزینه و مسوولیت دارد نروند.

ابهری تصریح کرد: طبق تحقیقی که انجام داده ایم ۸۰ درصد از روابط در فضای مجازی به روابط جنسی ختم می شوند البته روابط جنسی را می توان ارتباط با جنس مخالف و ارتباط جنسی نام برد.این مسئله یکی از حساس ترین مسایل اخلاقی کشور است.