به گزارش پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست،  جلسه مجمع عمومی عادی صاحبان سهام به منظور ارایه گزارش هیات مدیره شرکت ملی پست و تصویب صورت های مالی جاری سال ۹۴ با حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،مهندس قنبری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات، […]

۴۷۵bd3c0-8696-42a8-9661-a792eceafead_20160917_215319

به گزارش پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست،  جلسه مجمع عمومی عادی صاحبان سهام به منظور ارایه گزارش هیات مدیره شرکت ملی پست و تصویب صورت های مالی جاری سال ۹۴ با حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،مهندس قنبری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات، مهندس مهری رییس هیات مدیره و مدیرعامل،اعضای هیات مدیره، معاونین مدیرعامل ،جمعی از مدیران ستادی و نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان حسابرسی برگزار شد.

دکتر واعظی در این جلسه از تلاش های مجمع شرکت ملی پست که وضعیت شبکه را بهبود بخشیده و همچنان رشد و پیشرفت آن را به منظور ارایه خدمات مناسب به مردم با جدیت دنبال می نمایند قدردانی نمود.

وی همچنین از زحمات مدیر عامل، اعضای هیات مدیره و تمامی دست اندرکاران و کارکنان پست که در توسعه و ساماندهی مجموعه و نیل به اهداف پیش رو مشارکت فعال داشته اند تقدیر و تشکر کرد.

وزیر ارتباطات در ادامه خواستار کاهش هزینه ها، افزایش سرعت خدمات، چابک سازی و ارایه راهکارهای مناسب جهت دستیابی به اهداف توسعه ای و همچنین ارتقای وضعیت رفاهی کارکنان پست شد.

وی با اشاره به عملکرد پست در دولت تدبیر و امید اظهار داشت:چابک سازی، ادغام مدیریتی، توجه به معیشت همکاران و ابتکارات برای درآمدزایی از جمله اقدامات انجام شده در شرکت پست است.

مهندس قنبری نیز با تاکید بر لزوم گسترش فعالیت های بین المللی در پست و استفاده از ظرفیت های اتحادیه پستی جهانی اظهار داشت : در مرحله پیاده سازی تحول در شبکه پستی قرار داریم.

در ادامه این جلسه خلاصه­ ای از فعالیت­ های شرکت ملی پست در طول سال ۹۴ توسط مهندس مهری تشریح شد و اهم اقدامات صورت گرفته به سمع و نظر اعضای مجمع عمومی رسید.

وی ضمن تشکر از دکتر واعظی، تعدادی از معاونان وی و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تصویب اساسنامه جدید پست اظهار داشت: مطابق با اساسنامه شرکت ملی پست دو اپراتور پستی از بخش خصوصی در بازار حضور خواهند یافت که در آینده نزدیک مجوز آنها از سوی وزارت ارتباطات صادر خواهد شد.

مدیر عامل تصریح کرد: با تصویب اساسنامه شرکت ملی پست به بیش از یک دهه بلاتکلیفی این شرکت پایان داده شد.

وی افزود: از این رو شبکه پستی باید به فعالیت های پستی نگرش رقابتی داشته و تمهیدات و زیرساخت های لازم را فراهم نموده تا بتواند در این فضای جدید باقی بماند.

مهندس مهری در ادامه چابک سازی، ساده سازی و ارایه خدمات مطلوب و با کیفیت به شهروندان را در محیط رقابتی ضروری برشمرد.

طیبی نماینده وزارت اموراقتصاد و دارایی نیز ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در ایجاد تحول در شرکت پست، بهبود وضعیت آن را نسبت به گذشته قابل ملاحظه دانست و گفت: باز مهندسی فرایندهای مالی، رقابت پذیری خدمات، تعریف بازارهای جدید و ساماندهی وضعیت موجودو شکل گیری رگولاتوری بخش پست و در نهایت ارائه خدمات بهتر به مردم باید بیش از پیش مورد توجه قرارگیرد.

تحول بخش پست و صدور مجوز اپراتورهای بخش خصوصی؛ ضرورت ساماندهی بازارهای پستی و دفاتر پیشخوان خدمات؛ لزوم تفکیک امور حاکمیتی و تصدی گری و برقراری ارتباط قوی و منطقی با اتحادیه پستی جهانی و مشارکت فعال در عرصه بین المللی از مهم ترین محورهای مورد بحث از سوی سایر نمایندگان مجمع در این جلسه بود.

در این جلسه بر ساماندهی مدل کسب و کار و انطباق با شرایط جدید شرکت ملی پست و برنامه ششم توسعه و توجه جدی به حفظ مشتریان با بررسی شرایط بازار نیز تاکید شد.

نمایندگان مجمع، همچنین عملکرد شرکت پست را در همه زمینه ها مثبت ارزیابی نمودند و اقدامات موثر صورت گرفته را قابل تقدیر دانستند.

در ادامه گزارش بازرس قانونی شرکت در مورد رسیدگی به صورت­ های مالی سال ۱۳۹۴ قرائت شد و توضیحات تکمیلی از سوی نعمتی عضو هیات ­مدیره و دبیر مجمع و همچنین نصیری، معاون برنامه ریزی و پشتیبانی مدیرعامل ارایه شد.