معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام از تهیه نقشه طرح هادی برای تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان خبر داد و گفت: تاکنون اجرای طرح هادی در سطح ۳۱۳ روستای استان اجرا شده است.

images

به گزارش روی خط رسانه راسان نیوز؛ مجید تیموری با تشریح این خبر اظهار کرد: از مجموع ۶۰۴ روستای مشمول طرح هادی در استان، ۲۰۳ روستا بالای ۲۰ خانوار و ۴۰۱ روستا نیز زیر ۲۰ خانوار است.
وی افزود: از زمان اجرای طرح هادی تاکنون در ۳۱۳ روستا این طرح ها اجرا شده ضمن اینکه با توجه به تخصیص کم اعتبارات، نسبت برخورداری روستاهای این استان در اجرای طرح هادی نزدیک به ۵۲ درصد است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام یادآور شد: پارسال اجرای طرح هادی در ۱۰۵ روستای استان ایلام مصوب شد که در این زمینه اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح ها تخصیص یافت.
تیموری با اشاره به اینکه طبق قانون، هشت درصد اعتبارات استان برای اجرای طرح هادی روستایی باید به این اداره کل اختصاص یابد، گفت: امیدواریم تخصیص این اعتبار مصوب شود تا به طور منظم هر سال پرداخت شده و اجرای طرح هادی روستایی هر چه زودتر به اتمام برسد.

منبع: ایرنا