به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ مراسم تودیع و معارفه مدیران درمان تامین اجتماعی ایلام صبح امروز یک شنبه(۳۰ خرداد) با حضور دکتر همتی، معاون درمان تامین اجتماعی و تاج الدین معاون حقوقی و امور مجلس، کلانتری معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام و جمعی از مسئولان حوزه درمان و تامین اجتماعی استان در سالن همایش هتل […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ مراسم تودیع و معارفه مدیران درمان تامین اجتماعی ایلام صبح امروز یک شنبه(۳۰ خرداد) با حضور دکتر همتی، معاون درمان تامین اجتماعی و تاج الدین معاون حقوقی و امور مجلس، کلانتری معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام و جمعی از مسئولان حوزه درمان و تامین اجتماعی استان در سالن همایش هتل زاگرس ایلام برگزار شد.

  • شرکای اجتماعی در سازمان تامین اجتماعی از جایگاه ارزشمندی برخوردار  هستند

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی در مراسم تودیع و معارفه مدیران درمان استان ایلام گفت: جایگاه شرکای اجتماعی در سازمان تامین اجتماعی ار ارزش  بالایی برخوردار است که این در نوع خودش بی نظیراست.

محمدعلی همتی گفت: سیاستها سازمان تامین اجتماعی کشور مسیر اصلی نظام سلامت را تعیین کرده است لذا همواره باید تلاش کنیم  در بخش بیمه به موازات نظام سلامت پیش رفته تا  مورد توجه مسولان کشور  قرار بگیریم.

وی افزود: طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های دولت  تدبیر و امید در داخل کشور مطرح شده است که  الحمدالله توانسته ایم در این راستا خدمات چشمگیر  و ارزنده ی را به جامعه ی هدف ارائه داده ایم

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی از استعدادهای مدیران توانمند در راستای موفق بودن اهداف سازمان استفاده می کند و پاداش های خوبی را برای قدردانی از زحمات این عزیزان در نظر خواهد داشت.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی مهمترین اتفاقات بخش درمان طی دو سال اخیر ابلاغ سیاست های کلی نظام سلامت را عنوان کرد و افزود:  مهمترین سند  در حوزه درمان کشور  را می توان  نظام سلامت نام برد که  وجه موفق عملکرد دولت تدبیر و امید محسوب می شود.

وی عنوان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی در نظام،  حکم پدر بودن را در راستای اجرای قانون، اداره و هم دلی در  خانواده ایفا می کنند لذا برای به سرانجام رسیدن کارهای سازمان باید  با نظم خاصی  پیش بروند  و مدیری موفق است که در مجموعه ی کاری خود احساس پدر بودن داشته باشد.

وی ادامه داد: در برخی سالها الگوهای موفقی در حوزه درمان و سلامت داشتیم اما  به دلیل عدم توجه کافی از سوی دولتهای گذشته  مشکلات زیادی در این حوزه به وجود آمده بود.

وی  با بیان اینکه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به حوزه درمان توجه ویژه ی دارد اظهار کرد: همکاری ارزنده و سازنده ی  سازمان با وزارت بهداشت در راستای  پیشبرد طرح تحول سلامت  موفقیت های زیادی را به دنبال داشته  است.

وی پاکدستی، انتخاب مدیران شایسته و استفاده از توانمندی های سازمان را نمونه ی بارز موفقیت های کلان نام برد.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: این سازمان از طریق ۴۵ هزار مرکز طرف قرار داد و۸۶۴ بیمارستان  و ۷۵۰۰ پزشک  در حوزه درمان مستقیم و غیر مستقیم به بیمه شدگان ارائه خدمت می دهد.
دکتر همتی با بیان اینکه بیش از ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی هستند، افزود:  ارتقاء ۱۴ مرکز درمانی در سال جاری، افزایش تخت های عادی بیمارستانی، راه اندازی دو دستگاه آنژیوگرافی و به روز رسانی ناوگان آمبولانس مراکز درمانی از اقدامات مهم حوزه درمان سازمان در سال گذشته بوده است.

همتی در خاتمه گفت: سازمان تامین اجتماعی  دومین تولید کننده و اولین خریدار درمان در کشور است که سالانه بیش از ۳۵۰ میلیون مراجعه به مراکزملکی و طرف قرار داد مراجعه می کنند.

* سازمان  تامین اجتماعی به دور از حاشیه پردازی به جامعه هدف ارائه خدمت کرده است

معاون حقوقی و امور مجلس در ادامه این مراسم گفت: فعالیت این سازمان همواره به دور از تنگ‌نظری، حاشیه پردازی و سیاست‌های غلط بوده است و خوشبختانه  در سال‌های اخیر و حمایت و همراهی دولت تدبیر و امید  سازمان به فعالیت‌های خود بازگشته است.

عبدالرحمن تاج الدین تعامل با نهادهای حاکمیتی (دولت و مجلس) در راستای بهبود نگرش و تأثیرگذاری در روند تصویب و ابلاغ لوایح و طرح های مرتبط با سازمان از ابتدای دولت یازدهم و در راستای اهداف و برنامه ریزی های کلان تأمین اجتماعی انجام گرفته است.

وی ادامه داد: در سال گذشته تعامل بین دیوان عدالت اداری و سازمان تأمین اجتماعی به گونه ای بود که تأمین اجتماعی رتبه برتر تعامل با دیوان را در بین ٦٤ دستگاه اجرایی کشور بدست آورد.

وی در ادامه به  بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب اشاره کرد و گفت: با عنایت به نامگذاری سال ٩٥ ازسوی مقام معظم رهبری بعنوان سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل ودراجرای سیاستهای کلان اقتصادی وبهبود فضای کسب وکاروحمایت ازتولید ملی ودرجهت حمایت ازواحدهای فعال تولیدی ، صنعتی ومعدنی ، براساس مصوبه هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب اعمال میگردد .

:وی یادآور شد : در ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید  حقوق مخاطبان تأمین اجتماعی، بازنشستگان، مستمری بگیران و غیره…  بدون تأخیر پرداخت شده است که می توان  از آن به عنوان موفقیت مهم سازمان از آن یاد کرد.

معاون امور حقوقی و مجلس سازمان تأمین اجتماعی کشور ، تعامل سازنده و همکاری با شرکای کاری سازمان  تاکید کرد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی به هیچ حزب و گروه سیاسی وابسته نیست و تنها  در مسیر تحقق منویات رهبری گام برمی‌دارد که به خوبی این امر نمایان است.

  • سازمان تامین اجتماعی نقش مهمی در توسعه وپیشرفت کشوردارد

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام نیز در این مراسم گفت: این سازمان خدمات رسان توانسته است با ساز و کارهای مناسب و خدمت به مردم استان بخصوص بازنشستگان، مستمری  بگیران و غیره.. رضایت بیمه شدگان را بدست اورده است .

کلانتری افزود : باراه اندازی بیمارستان تامین اجتماعی شهر ایلام مطمعنا درمان استان ارتقا پیدامی کند وبا افزایش پزشکان متخصص رضایتمندی بیماران بیشتر و اعتماد مردم به سازمان افزایش می یابد.

وی ادامه داد: مسئولیت یک امانت است و این امانت الهی را باید در راستای خدمت به مردم، تحکیم پایه‌های اسلام و انقلاب، استفاده کرد.

وی گفت: مردم بیدارترین چشم نظام هستند و همین مردم  پشت سر رهبری فرزانه ناجی اصلی انقلاب و کشور بوده‌اند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام  در خاتمه اظهار داشت: امیدواریم در دوران خدمت دکتر لاله مازین  زمينه براي خدمات بيشتر به مردم فراهم شود.

 ۱۸ هزار بازنشسته و از کار افتاده در استان از خدمات تامین اجتماعی استفاده می کنند

مدیرکل تامین اجتماعی ایلام گفت: این سازمان با ۹ شعبه دائم و سه شعبه غیردائمی و ۱۹۰ نیرو در حال خدمات رسانی به ۲۷۵ هزار بیمه شده تحت پوشش شامل ۹۷ هزار بیمه شده اصلی، ۱۷ هزار مستمری بگیر و ۶۰۰ نفر مقرری بگیر است.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین سازمان بیمه ای کشور  منشا خدمات ارزنده است عنوان کرد: تامین اجتماعی الکترونیک با پرونده الکترونیک شکل می گیرد

و افزایش خدمات غیرحضوری و اصلاح فرایندهای بیمه ای از نتایج این طرح است.

وی ضریب نفوذ در جوامع شهری را ۷۷ درصد و کل استان را ۴۹ درصد عنوان کرد .

محمودی ادامه داد: در سال گذشته بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان تعهدات بلند مدت و ۴ میلیارد تعهدات کوتاه مدت پرداخت شده است .

وی افزود: در راستای دولت الکترونیک سازمان تامین اجتماعی  یکی از سازمان های پیشرو بوده است.

محمودی در خاتمه یادآور شد: تامین اجتماعی توانست در راستای شعار دولت الکترونیک موفقیت هایی را کسب کند و بیش از ۸۰ درصد کار فرمایان اینک فهرست های بیمه شدگان تحت پوشش را بصورت الکترونیکی ارسال می کنند.

*جایگاه سازمان تامین اجتماعی در کشور در بهترین وضعیت قرار دارد

مدیر پیشین  درمان تامین اجتماعی ایلام نیز در این آیین گفت: جایگاه سازمان تامین اجتماعی در کشور در بهترین وضعیت قرار دارد که برای خانواده تامین اجتماعی مایه افتخار است.

وی یکی از مشکلات تاخیر و تعویق افتتاح بیمارستان تامین اجتماعی  استان صادر نکردن مجوز پروانه بهره برداری توسط شهرداری استان است که امیدواریم در این مورد چاره اندیشی شود.

دکتر مهیار سلیمانی افزود: مدیریت درمان تامین اجتماعی استان با وجود سابقه ۲۵ ساله، فعالیت های خدمات درمانی خود را در قالب سه درمانگاه دی کلینیک ایلام، درمانگاه نوروز آباد و درمانگاه دهلران به مراجعه کنندگان ارائه می دهد.

وی گفت: افتتاح  بیمارستان ۳۶ تخت خوابی تامین اجتماعی را از مهم‌ترین مطالبات جامعه هدف یعنی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در استان ایلام عنوان کرد. 

وی در پایان برای دکتر لاله ماژین در سمت جدید مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

دکتر لاله ماژین مدیر جدید درمان سازمان تامین اجتماعی ایلام در این مراسم با قدردانی از حسن انتخاب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تشکر و قدردانی خاطر نشان کرد  انشالله بتوانم با کمک همکاران خود در سازمان  در راستای خدمات رسانی به مردم گام های مثبتی و سازنده ی بردارم.

در  پایان این آئين  از خدمات چهار ساله دكتر مهیار سیلمانی  مدير پيشين درمان تامين اجتماعي استان  تجليل و دکتر کریم لاله ماژین در به عنوان مدیر جدید درمان تامین اجتماعی منصوب شد.

   DSC03124 DSC03122 DSC03131 DSC03140 DSC03146 DSC03149

DSC03135DSC03151 DSC03161 DSC03155 DSC03158 DSC03160