ایلامف راسان خبر_ مدیرکل محیط‌زیست استان  ایلام در خصوص انتشار تصویر شکار غیرمجاز یک رأس بز وحشی در فضای مجازی استان توضیحاتی را ارائه کرد.

۳۰۴۵۰

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان ؛ «مازیار سلیمان نژاد»اظهار کرد: پس از انتشار تصویر شکار غیرمجاز یک رأس بز وحشی توسط سه نفر شکارچی غیرمجاز در فضای مجازی که باعث ناراحتی و تکدر اذهان عمومی، به‌ویژه دوستداران محیط‌زیست گردید. یگان حفاظت محیط‌زیست ایلام از همان ساعات اولیه انتشار این تصویر، نسبت به پیگیری موضوع اقدام و با توجه به‌احتمال غیربومی بودن آن‌ها مراتب از طریق استان‌های دیگر پیگیری شد.

وی افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد تصویر مذکور، مربوط به شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت‌شده سفیدکوه خرم‌آباد در سال ۹۴بوده که  از طریق یگان حفاظت استان لرستان، متخلفین شناسایی و به مراجع قضایی معرفی‌شده‌اند و ضمن پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط‌زیست، به حبس محکوم گردیده‌اند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست ایلام خاطرنشان کرد: از افراد فعال در شبکه‌های اجتماعی تقاضا می‌گردد در صورت مشاهده هرگونه تصاویر مربوط به شکار و صید غیرمجاز، مراتب را در اسرع وقت به اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان اعلام کنند و با توجه به اینکه ذکر محل دقیق وقوع تخلف، مستلزم انجام تحقیقات و بررسی‌های لازم توسط یگان حفاظت محیط‌زیست است از هرگونه پیش‌داوری و اظهارنظر در خصوص مکان تخلف خودداری کنند.