راسان خبر/معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب ایلام گفت: با توجه به الزام جمع آوری ۷۷کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر سرابله، تاکنون حدود۲۰ کیلومتر این طرح اجرا و تکمیل آن نیازمند ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ محمد پیرباوه پور روز یک شنبه اظهار داشت: بافت شهر سرابله به گونه است که فاضلاب تمام شهر را نمی توان بصورت ثقلی به تصفیه خانه فاضلاب هدایت کرد بنابراین باید در دو نقطه ایستگاه پمپاژ قاضلاب احداث شود.

وی افزود: با توجه به کمبود اعتبار و در بازنگری جدید با همکاری کارشناسان این معاونت، تاکنون ۳۵۰متر از شبکه جمع آوری فاضلاب با عمق ۸ متر و با شیب معکوس اجرا شده است که پس از اتمام اجرای این عملیات، انشعاب فاضلاب ۵۰۰ اشتراک بدون پمپاژ و بصورت ثقلی به سمت تصفیه خانه فاضلاب هدایت می شود.

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب استان اضافه کرد: این طرح قبلاً در طراحی اولیه بصورت پمپاژ بوده با درایتی که در حوزه این معاونت صورت گرفته انجام این پروژه عملی شده و با برنامه ریزی صورت گرفته در مرداد ماه سال جاری نسبت به وصل انشعابات محدوده بلوار پیامبر (ص) و کوچه های منشعب و خیابان نهضت شهر سرابله اقدام خواهد شد.

پیرباوه پور بیان داشت: با توجه به الزام جمع آوری ۷۷کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر سرابله، تاکنون حدود۲۰ کیلومتر این طرح اجرا و تکمیل آن نیازمند ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار است.

کد خبر/۸۳۱۲۲

  • نویسنده : سمیه آذرمهر