ایلام، راسان خبر_ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام از ثبت ۲ وقف جدید در این استان همزمان با ماه محرم خبر داد.

images-3

به گزارش روز یک شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام: حجه الاسلام حسن شهیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، از ثبت ۲ وقف جدید در این استان همزمان با ماه محرم خبر داد و گفت: این موقوفات شامل اهدای زمین برای ساخت مسجد و حسینیه است.

وی ادامه داد: این وقف ها شامل یک قطعه زمین به مساحت ۵۰۰ متر مربع به ارزش پنج میلیارد ریال در شهر ایلام برای احداث مسجد و یک قطعه زمین به مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع در دهلران به ارزش ۱۰۰میلیون ریال است.

این مقام مسئول تصریح کرد:با احتساب این وقف ها که از ابتدای ماه محرم تاکنون در این اداره کل ثبت شده اند، تعداد کل موقوفات استان ایلام در سال جاری به ۵۰ مورد افزایش یافته است.

حجه الاسلام شهیدی به دیگر برنامه های این سازمان در ایام محرم اشاره کرد و یادآور شد: برنامه های دهه اول محرم در ۳۰ بقعه متبرکه در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه همزمان با دهه اول ماه محرم ۳۶ مبلغ روحانی به بقاع متبرکه در مناطق مختلف این استان اعزام شدند، افزود: این مبلغان علاوه بر سخنرانی و مداحی در زمینه انتقال پیام عاشورا به مردم نیز اهتمام داشته و سعی در در رفع شبهات و خرافات در این آیین ها دارند.