به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت:  با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز و شروع سفرهای نوروزی، آماده سازی و تجهیز محورهای استان از اهمیت بسیاری برخوردار است. وی به اقدامات پیش از آغاز سفرها اشاره کرد و گفت: اولویت حوزه […]

به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت:  با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز و شروع سفرهای نوروزی، آماده سازی و تجهیز محورهای استان از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی به اقدامات پیش از آغاز سفرها اشاره کرد و گفت: اولویت حوزه مدیریت راهداری استان در تامین ایمنی سفرهای نوروزی سال نو در دو بخش قبل و زمان سفرها تقسیم می شود. 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام تاکید کرد: اقدام هایی نظیر لکه گیری راه ها، شست و شوی علائم و تجهیزات جانبی راه ها بعد از هر بارندگی، تیغه زنی حریم راه ها، تسطیح شانه ها و سایر اقدام های از ماه گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
دلخواه یادآور شد: 230 پرسنل راهدار در قالب 34 اکیپ با استفاده از توان 227 ماشین آلات سبک،سنگین و نیمه سنگین راهداری در حال آمادگی طرح نوروزی هستند.
وی تجهیز و بهسازی 18 راهدارخانه را بخشی از اقدامات گروه های راهداری نوروزی این اداره کل عنوان کرد و گفت: از نیمه اول اسفند ماه جاری تا 15 فروردین سال آینده، طرح راهداری نوروزی به اجرا گذاشته می شود و در تمام مدت راهدارخانه های استان ایلام آماده ارائه خدمات رفاهی و همچنین اطلاعات مربوط به راه ها و دیگر امور مرتبط به مسافران هستند. 
وی به همکاری خوب دیگر عوامل خدمتگزار جاده ای از جمله پلیس راه، اورژانس، هلال احمر با عوامل راهداری اشاره کرد و گفت: تامین ایمنی و امنیت سفرهای نوروزی مرهون تلاش و کوشش جمعی همه عزیزان خدمتگزار عرصه جاده است. 
وی اضافه کرد: سامانه تلفن گویای 141 به طور شبانه روزی آماده پاسخگویی به تماسهای تلفنی هموطنان گرامی در راستای ارائه اطلاعات وضعیت راه های کشور است.