ایلام، راسان خبر_ جانشين معاون هماهنگ کننده نيروي انتظامي کشور با بيان اينکه امسال امکان تردد زائران از مرزها بدون ويزا وجود ندارد، گفت: توصيه مي شو زائران ويزاي خود را از مبدأ تهيه و سپس اقدام به سفر کنند.

Untitled-1

به گزارش راسان خبر به نقل از  پايگاه خبري پليس اعزامي به پايانه مرزي مهران، سردار «محسن فتحي» در نشست هماهنگي ويژه اربعين با بيان اينکه از سال گذشته تا کنون فعاليت‌هاي خوبي در ايلام صورت گرفته، اظهار کرد: برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي به کار گرفتن تمام رده‌هاي پليس در اربعين انجام شده است.

وي با بيان اينکه در مرز اقداماتي اثرگذار انجام شده اما طبيعتاً استقبال پرشور زائران عتبات از مرز مهران نيازمند تلاش بيشتر و مستمر است، ادامه داد: در کنار تلاش‌هاي دولت براي بهبود زيرساخت‌ها پليس هم مانند هميشه با همراهي و همکاري مردم امنيت اين همايش عظيم جهان اسلام را تامين خواهد کرد و جاي هيچ گونه نگراني در اين زمينه نيست.

جانشين معاون هماهنگ کننده ناجا تاکيد کرد: امسال امکان تردد زائران از مرزها بدون ويزا وجود ندارد و زائران عتبات بايد حتما از استان مبدا نسبت به تهيه‌ي ويزا و گذرنامه اقدام کنند تا شاهد برخي مشکلات و حواشي نباشيم.

سردار«نورعلي ياري» فرمانده انتظامي استان ايلام نيز با بيان اينکه بايد تمهيدات لازم براي همايش بزرگ اربعين انديشيده شود، اظهار کرد: بايد در برپايي موکب‌ها برنامه‌ريزي دقيق داشت تا گره ترافيکي ايجاد نشود.

وي بر آسفالت شدن کمربند غربي مهران و تعبيه دو پل فلزي در اين محور تاکيد کرد و گفت: بايد همه‌ي دستگاه‌ها در راه رفع نيازمندي‌هاي اربعين گام بردارند.

سرهنگ «يحيي الهي»  فرمانده مرزباني استان ايلام نيز با بيان اينکه نيروهاي نظامي و انتظامي در کنار توجه به مباحث خدماتي بزرگترين رسالت خود را تامين امنيت زائران مي‌دانند، تصريح کرد: زائران بايد نسبت به اطلاعيه‌هاي حج و زيارت و نيروهاي انتظامي توجه لازم را داشته باشند.

«مراد ناصري» فرماندار مهران نيز با بيان اينکه بر اساس پيش‌بيني‌ها شاهد افزايش استقبال زائران عتبات از مرز مهران خواهيم بود، تصريح کرد: در اربعين سال گذشته با مديريت و وظيفه‌شناسي همه  مردم و مسئولان استان خوش درخشيدند و امسال نيز همه بايد با وظيفه‌شناسي پاي کار باشند.