ایلام، راسان خبر_ مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام گفت: یک قاچاقچی گوشی تلفن همراه در شهرستان مرزی مهران که قصد انتقال محموله خود را به داخل کشور داشت، شناسایی و به پرداخت جریمه یک میلیارد و ۷۵۴ میلیون ریالی محکوم شد.

download (3)

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ نعمت الله بیرانوند اظهار کرد: پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان مهران حین گشت و بازرسی از خودروهای مسیر کمربندی به سمت دهلران به یکدستگاه سواری سمند مشکوک شد.
وی افزود: پس از توقیف و بازرسی خودرو مذکور، ۴۳۴ عدد گوشی تلفن همراه قاچاق از داخل این خودرو کشف و مراتب پس از انجام اقدامات قانونی، به تعزیرات حکومتی مهران ارجاع شد و پرونده ای در شعبه ویژه قاچاق اداره تعزیرات حکومتی تشکیل و در دست رسیدگی قرار گرفت.
مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام یادآور شد: در جریان رسیدگی و انجام تشریفات قانونی و اخذ دفاعیات متهم، هر چند در این مرحله طبق نظر و پاسخ به استعلامات از سوی گمرک استان ایلام تعدادی از گوشی های مکشوفه از اقلام قاچاق و تخلف خارج شدند ولی شعبه با احراز تخلف موضوعه اقدام به صدور رای کرد و طی آن متهم پرونده به پرداخت یک میلیارد و ۷۵۴ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.
بیرانوند تاکید کرد: با توجه به حمل کالای قاچاق با خودرو، سواری سمند مورد استفاده نیز وفق قانون به نفع دولت ضبط و توقیف شده است.
چهار شعبه بدوی در ایلام و چهار شعبه نیز در شهرستان های سرابله، دهلران، دره شهر و مهران به تخلف های حوزه تعزیرات حکومتی رسیدگی می کنند و رسیدگی به پرونده ها واصله در شهرستان های ایوان و ملکشاهی در شعبه ایلام، شهرستان سیروان در شعبه سرابله و شهرستان های بدره و آبدانان نیز در شعبه دره شهر انجام می شود.
ایرنا